راهنمای خرید اینترنتی اسکرچر و درخت گربه

فهیمی
فروردین 12, 1400
زمان مطالعه دقیقه

راهنمای خرید اینترنتی اسکرچر و درخت گربه

یکی از وسایل و تجهیزات مورد نیاز برای نگهداری گربه‌ها در خانه، اسکرچر و درخت گربه می‌باشد. داشتن این تجهیزات موجب می‌شود که بچه‌گربه‌ها دیگر به مبلمان منزلتان اسکرچ نکشیده و با این وجود وسایل تان از آسیب پنجه گربه در امان خواهد بود. اما در اینجا وقتی شما قصد خرید این تجهیزات را داشته باشید باید نکات را مدنظر قرار داد که در ادامه بیشتر به آن اشاره خواهیم کرد.

اسکرچر و درخت گربه چیست؟

نگهداری از حیوانات خانگی از جمله گربه که امروزه بسیار مد شده است به طور حتم نیازمند استفاده از تجهیزات خاصی می‌باشد. در این بین اسکرچر گربه از جمله وسایل بسیار کاربردی است که شرایطی را به وجود می‌آورد تا ناخن کشیدن گربه بر روی آن انجام شود.

این اسکرچرها در اشکال و ابعاد مختلفی وجود داشته و از آنجایی که سطح زبری دارند برای ناخن کشیدن گربه مناسب است. همچنین نوعی اسباب بازی هم به حساب می‌آید که می‌تواند گربه شما را سرگرم کند.

ویژگی اسکرچر و درخت گربه

راهنمای خرید اینترنتی اسکرچر و درخت

با توجه به آنچه در خصوص اهمیت استفاده از اسکرچر گربه گفته شده وقتی شما برای این حیوان خانگی خود قصد خرید اینترنتی را داشته باشید لازم است نکاتی را مدنظر قرار دهید. زیرا همان‌طور که گفته شد هم اکنون در بازار تنوع زیادی وجود دارد که خرید آن دقت زیادی می‌خواهد. یکی از مهم‌ترین این نکات توجه به ارتفاع مناسب اسکرچر و درخت گربه می‌باشد.

دقت داشته باشید معمولاً گربه‌ها روی دو پای عقب شان ایستاده و با دو پای جلو در بالاترین قسمت درخت ناخن می‌کشند. این کار علاوه بر اینکه موجب اسکرچ کردن گربه می‌شود بدن گربه را نیز کش و قوس داده و شرایط بسیار خوبی را جهت تقویت و کشش عضلات پشت گربه ایجاد می‌کند. با این حال ارتفاع اسکرچر باید بالاتر از قد گربه باشد و بهتر است به شکل استوانه‌ای قرار بگیرد.

داشتن ساختار جذاب اسکرچر گربه

دیگر نکته مهم در خرید اینترنتی اسکرچر و درخت گربه توجه به ساختار جذاب آن می‌باشد. زیرا بعضی از این تجهیزات که قیمت ارزانی دارند پوششی از فرش داشته و اگرچه ظاهری جذابی داشته اما برای خراشیدن مناسب نیستند. به طور کلی دقت داشته باشید که ساختار اسکرچر گربه باید سخت باشد تا به گربه اجازه ناخن کشیدن بدهد.

با این وجود اگر شما از اسکرچر های پوشانده شده از فرش استفاده کنید ناخن های گربه داخل آن گیر کرده و ممکن است دوباره گربه به سمت مبلمان شما برگردد.

همچنین بخوانید: انوع باکس حمل و نقل برای چه حیواناتی کاربرد دارد؟

توجه به استحکام اسکرچر گربه

قدرت گربه‌ها برای اسکرچ کردن بسیار زیاد است از این رو نکته دیگری که در خرید اینترنتی این تجهیزات باید به آن دقت کنید، مستحکم بودن این وسیله می‌باشد. زیرا اگر این تجهیزات از استحکام لازم برخوردار نباشد سریع خراب شده و دیگر قابل استفاده نخواهد بود و در این صورت این تجهیزات لق شده و گربه دیگر از آن استفاده نمی‌کند.

انواع اسکرچر و درخت گربه

شناخت انواع اسکرچر و درخت گربه

شناخت انواع مختلف اسکرچر گربه نیز از دیگر روش‌هایی است که به شما کمک می‌کند تا خریدی بهتر داشته باشید. به طوری که اگر چه گفته شد یکی از بهترین اسکرچر ها نوع عمودی آن است اما گاهی اوقات گربه‌ها دوست دارند به سطوح افقی نیز پنجه بکشند.

دقت داشته باشید یکی از پرمصرف ترین و بهترین انواع این تجهیزات اسکرچر عمودی بوده که مانند استوانه یا تخته مسطح می‌باشد و از آنجایی که گربه‌ها معمولاً با طبیعت بر روی تنه درخت اسکرچ می‌کنند این نوع تجهیزات را می‌پسندد. اسکرچر افقی که نوع دیگر این تجهیزات است نیز گاهی مورد استقبال گربه‌ها قرار می‌گیرد.

از این رو در حال حاضر تولیدکننده‌ها اسکرچر را با دو سطح افقی و عمودی تولید کردند تا نیاز گربه در خرید یک اسکرچر برآورده شود. و اما نوع دیگر از انواع این تجهیزات نوع آویز بوده که اگر گربه شما زود حوصله‌اش سر برود می‌تواند با آن بازی کند. این نوع اسکرچر و درخت گربه از دستگیره‌ در آویز شده و همچون یک ورقه نازک بوده که رویش یک لایه کنف پوشیده می‌شود.

دسترسی به بهترین کلینیک های دامپزشکی با کمک مجموعه برند آنالیز به سادگی میسر خواهد بود

نظرات کاربران درباره راهنمای خرید اینترنتی اسکرچر و درخت گربه


مقالات پیشنهادی حیوانات خانگی

لیست مقالات حیوانات خانگی