راهنمای خرید انواع کلبه سگ برای نژادهای مختلف

فهیمی
فروردین 12, 1400
زمان مطالعه دقیقه

راهنمای خرید انواع کلبه سگ برای نژادهای مختلف

تمامی حیوانات خانگی از جمله سگ‌ها علاقه دارند که جای مخصوص به خود داشته باشند. امکان استفاده از برخی وسایل به عنوان لانه و کلبه سگ در هر خانه‌ای وجود دارد. ولی بهتر است که برای سگ‌هایی که در حیاط یا باغ از آن‌ها نگهداری می‌شود، حتماً با توجه به نژاد سگ انواع کلبه سگ را تهیه کرد. امروزه فروش کلبه سگ در مدل‌های مختلف و با توجه به نژاد سگ صورت می‌گیرد.همچنین شما هنگامی که می‌خواهید برای سگ خود یک کلبه یا خانه تهیه کنید، باید دقت کنید که ابعاد این کلبه به گونه‌ای باشد که حیوان در آن به خوبی قرار گیرد.

کلبه و جای استراحت سگ

نگهداری از حیوانات خانگی مثل سگ‌ها دارای اصول و قواعد خاصی می‌باشد. هر چند که ممکن است بسیاری از صاحبان این حیوانات نسبت به نیازهای آن‌ها بی اهمیت باشند. ولی لازم است بدانید اگر به نیازهای حیوانات خانگی مثل سگ ها توجه نشود، این حیوانات موجب اذیت و آزار صاحبان خود می‌شوند.

از جمله نیازهای ضروری برای سگ ها تهیه کردن کلبه یا لانه سگ می‌باشد که به عنوان یک جای خواب برای حیوان در نظر گرفته می‌شود. هنگامی که برای حیوانات خانگی مثل سگ ها خانه و یا کلبه تهیه شود، آن‌ها جای متعلق به خود را دارند که در آن احساس آرامش بیشتری خواهند داشت.

همچنین هنگامی که شما برای سگ خود یک مکان به عنوان کلبه سگ تهیه می‌کنید، این کلبه یک فضای کوچک از خانه شما را اشغال خواهد کرد و سگ شما در زمان غذا خوردن غذا، استراحت و یا زمانی که دچار ترس و استرس است به این کلبه پناه خواهد برد.

بنابراین بهتر است که شما در این کلبه برای سگ خود یک جای مخصوص خواب و استراحت قرار دهید تا حیوان شما در زمان استراحت بتواند روی آن بنشیند و یا بخوابد.

معرفی انواع کلبه سگ

فروش انواع کلبه سگ

انواع کلبه سگ در مدل‌های مختلفی مثل خانه سگ پلاستیکی، خانه سگ چوبی یا مدل‌های خانه سگ آپارتمانی، خانه سگ ژرمن، خانه سگ هاسکی و دیگر نژادهای سگ در پت شاپ ها و فروشگاه‌هایی که لوازم موردنیاز حیوانات خانگی و سگ ها را عرضه می‌کنند، به فروش می‌رسد.

بنابراین شما می‌توانید با توجه به وضعیت محیطی مثل دما، نور آفتاب و یا رطوبت و همچنین نژادی که سگ شما دارد، می‌توانید بهترین گزینه را برای او انتخاب کنید.

در این میان خوب است بدانید کلبه سگ دارای ویژگی‌های مختلفی می‌باشد. از جمله اینکه این کلبه در مقابل نفوذ آب بسیار بادوام بوده و در آن تهویه هوا به خوبی صورت می‌گیرد.

ضمن اینکه می‌توان از لوازمی مثل تشک نیز برای داخل کلبه سگ استفاده کرد. همچنین شما برای خرید خانه سگ ارزان می‌توانید کلبه یا خانه سگ دست دوم برای حیوان خانگی خود تهیه کنید.

همچنین بخوانید: انوع باکس حمل و نقل برای چه حیواناتی کاربرد دارد؟

خرید کلبه سگ تزیینی

امروزه خرید انواع کلبه سگ با در نظر گرفتن سایز و جثه نیز صورت می‌گیرد. از طرفی برای سگ هایی که در محیط های بسته و یا تاریک احساس راحتی ندارند، بهتر است به جای اینکه کلبه سگ تهیه کنید، از یک جای راحت برای استراحت آن‌ها استفاده کنید.

شما می‌توانید در پت شاپ ها و یا برخی از کارگاه تولید محصولات چوبی انواع کلبه سگ زیبا و با طراحی مدرن را تهیه کنید. این کلبه های زیبا مخصوص سگ ها هستند. بنابراین این امکان را دارید تا برای نژادهای مختلف سگ مثل هاسکی، ژرمن شپرد، اسکای، شیتزو، پامرانین، پولیشی، جیبی بیفار، تریکسی و … این کلبه ها را تهیه کنید.

همچنین می‌توان گفت از دیگر مزایایی که خرید کلبه سگ چوبی و یا انواع کلبه سگ دارد، این است که می‌توان از آن برای تزیین و زیباتر شدن دکوراسیون منزل نیز استفاده کرد‌. چون امروزه فروش انواع کلبه چوبی سگ با طراحی بسیار زیبا و شیک انجام می‌شود.

شناخت انواع کلبه سگ

ابعاد کلبه

یکی از نکات مهمی که هنگام خرید خانه سگ و یا کلبه حیوانات باید به آن دقت کرد ابعاد کلبه سگ می‌باشد. معمولاً این کلبه ها در سه سایز به فروش می‌رسند.

سایزهای کوچک آن‌ها برای نژادهایی که دارای جثه کوچک‌تری هستند مناسب بوده و کلبه های با سایز کوچک را برای سگ هایی که دارای سایز کوچک اتد، مناسب هستند. این کلبه ها را می‌توان برای نژادهای شیتزو، پودل مینیاتوری و پاگ و … تهیه کرد.

کلبه های با سایز متوسط نیز برای نژادهایی مثل چاو چاو، بولداگ، تریر و … مناسب هستند و ساخت کلبه سگ در سایز بزرگ برای نژادهای بزرگ‌تر مثل دوبرمن ژرمن، شپرد، باکسر، رت وایلر و … صورت می‌گیرد.

دسترسی به بهترین کلینیک های دامپزشکی با کمک مجموعه برند آنالیز به سادگی میسر خواهد بود

نظرات کاربران درباره راهنمای خرید انواع کلبه سگ برای نژادهای مختلف


مقالات پیشنهادی حیوانات خانگی

لیست مقالات حیوانات خانگی