7 ایده طلایی برای خرید لباس سگ نر و ماده

فهیمی
فروردین 12, 1400
زمان مطالعه دقیقه

7 ایده طلایی برای خرید لباس سگ نر و ماده

آن دسته از افرادی که به نگهداری از حیوانات خانگی از جمله سگ علاقه دارند به طور حتم تاکنون به دفعات مکرر به دنبال خرید لباس سگ بوده‌اند. حال با وجود این ما سعی کردیم در ادامه ۷ ایده های طلایی برای خرید لباس سگ نر و ماده ارائه دهیم تا شما با خواندن این مطلب بتوانید لباسی بهتری تهیه کنید.

اولین ایده برای خرید لباس سگ نر و ماده

با توجه به اینکه در حال حاضر فروش لباس، کفش و غیره برای حیوانات خانگی از طریق فروشگاه ‌های متفاوتی انجام می‌شود پس بهتر است که صاحبان این حیوانات نکاتی را مدنظر قرار داده تا بتوانند بهترین لباس را برای حیوانشان خریداری کنند. در این بین اولین ایده‌ای که برای خرید لباس سگ باید با آن دقت شود راحتی حیوان می‌باشد.
به طوری که باید شما لباسی برای سگتان انتخاب کنید که پس از پوشیدن به راحتی بتواند بپرد، بدود، راه برود و بازی کند. بنابراین همیشه دقت داشته باشید که نباید راحتی لباس را فدای زیبایش کنید. همچنین لباس موردنظرتان لازم است دوخت مناسبی داشته و بریدگی‌های آن نیز درست باشد. برای سگ نر اگر بخواهیم شلوار یا شورت بخرید باید به انتهای آن حتماً دقت کنید.

توجه به اندازه لباس سگ

یکی دیگر از هفت ایده مهم در خرید لباس سگ، دقت به اندازه مناسب آن می‌باشد. زیرا همان‌طور که می‌دانید حیوانات به دلیل جثه‌های متفاوتی که دارند این لباس‌ها نیز در اندازه‌های گوناگونی ارائه می‌شود. در این بین بهترین لباس برای سگ شما لباسی است که مناسب‌ترین اندازه را داشته باشد.
زیرا بزرگ‌تر از اندازه بودن لباس موجب می‌شود که حیوان شما زمین بخورد و یا کوچک بودن آن نیز راحتی و آسایش او را مختل می‌کند. دقت به‌اندازه‌ی یقه نیز مهم بوده زیرا تنگ بودن آن ممکن است موجب خفگی حیوان شده و اگر زیاد گشاد باشد هنگام غذا خوردن کثیف خواهد شد.

نخوه خرید لباس سگ

سادگی لباس دیگر نکته مهم در خرید آن

نکته دیگر در خرید لباس سگ نر و ماده راحت بودن پوشیدن و درآوردن لباس از تن حیوان می‌باشد. زیرا چنانچه این لباس دارای یقه تنگی باشد و به سخت به تن حیوان شود به طور حتم موجب ناراحتی سگ خواهد شد. چنانچه لباس چند تکه و دارای منگوله های مختلف باشد ممکن است دست و پاگیر حیوان بوده و موجب حواس پرتی سگ شود.

طراحی مناسب لباس حیوانات خانگی

در هنگام خرید لباس حیوانات خانگی به خصوص لباس‌ سگ نکته مهم دیگری که باید مدنظر قرار گیرد طراحی مناسب و زیبایی آن می‌باشد. به طوری که در حال حاضر مدل های بسیار جالب و بامزه‌ای از این لباس‌ها در بازار موجود است که شما به راحتی می‌توانید متناسب با سلیقه خود برای حیوان خود این لباس‌ها را انتخاب کنید. اما چیزی که بیشتر از زیبایی باید مدنظر قرار گیرد طراحی متناسب لباس با بدن حیوان می‌باشد. مثلاً برای بیشتر سگ‌ها پوشیدن یک تی‌شرت یا کت که احساس راحتی کند مناسب است.

همچنین بخوانید: حقایقی درباره جراحی عقیم سازی سگ ماده و نر

توجه به جنس مناسب لباس سگ

ایده‌ای دیگر که در خرید لباس سگ و دیگر حیوانات باید مدنظر قرار گیرد توجه به جنس مناسب این لباس می‌باشد. زیرا حیوانات طبیعتاً بسیار سریع لباس‌هایشان را کثیف می‌کنند و این اتفاقی است که نمی‌توان از آن جلوگیری کرد. پس باید شما لباسی را انتخاب کنید که بهترین پارچه را داشته باشد و با وجود قابلیت شستشو بودنش، خراب نشود. همچنین جنس مناسب این لباس‌ها باید به گونه‌ای باشد که لکه های روی آن به راحتی پاک شود. مثلاً لباس‌هایی از جنس نخ خالص، تریکو و کتان می‌تواند بهترین گزینه باشد.

نکاتی برای خرید لباس سگ

توجه به اجزای مختلف لباس سگ

از آنجایی که حیوانات به کودکان شباهت بسیاری دارند، شما می‌توانید در هنگام خرید لباس سگ آنچه که برای خرید یک لباس کودک خردسال مدنظر قرار می‌دهید را توجه کنید. به طوری که باید در انتخاب این لباس به اجزای مختلف آن دقت نموده و سعی کنید از لباس‌هایی که روی آن دکمه ریز وجود دارد استفاده نکنید. زیرا سگ‌ها معمولاً علاقه دارند چیزهای کوچک را جویده و با آن بازی کنند از این رو ممکن از اجزا کوچک روی لباس از جمله دکمه های کوچک را ببلعد.

انتخاب لباس سگ بسته به آب و هوا

اقلیم آب و هوایی نیز می‌تواند در انتخاب لباس سگ و دیگر حیوانات تأثیرگذار باشد. به طوری که در فصول سرد سال بهتر است از لباس‌های گرم تر برای آن استفاده شده تا احساس سرما نکند. البته در صورتی که حیوان شما پشم زیادی داشته و یا در دسته سگ‌های خون گرم قرار بگیرد نیاز نیست از لباس‌های خیلی گرم که موجب اذیت حیوان شود استفاده کنید.

دسترسی به بهترین کلینیک های دامپزشکی با کمک مجموعه برند آنالیز به سادگی میسر خواهد بود

نظرات کاربران درباره 7 ایده طلایی برای خرید لباس سگ نر و ماده


مقالات پیشنهادی حیوانات خانگی

لیست مقالات حیوانات خانگی