خدمات فوری آمبولانس و کلینیک سیار حیوانات خانگی

فهیمی
فروردین 16, 1400
زمان مطالعه دقیقه

خدمات فوری آمبولانس و کلینیک سیار حیوانات خانگی

در آمبولانس ها و کلینیک سیار حیوانات خانگی خدمات شبانه روزی و امدادی بسیاری به این حیوانات ارائه می‌شود. این آمبولانس ها با اعزام تیم درمانی به محل به صورت ۲۴ ساعته و شبانه روزی خدمات مختلفی را به حیوانات خانگی و صاحبان آن‌ها ارائه می‌دهند. همچنین می‌توان گفت در کلینیک های سیار حیوانات خانگی جابجایی و خدمات حمل حیوانات خانگی در بهترین شرایط و با کمک آمبولانس و پرسنل متخصص از دامپزشکان صورت می‌گیرد.

دامپزشکی سیار

از آن جایی که رشته دامپزشکی مربوط به پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری ها و اختلالات در حیوانات می‌باشد، در مراکز درمانی و بیمارستان‌ های دامپزشکی بخشی وجود دارد که به آن دامپزشکی سیار گفته می‌شود و در آن خدمات درمانی مختلفی برای حیوانات خانگی در محل مورد نظر یا منزل ارائه می‌شود. در حقیقت دامپزشکی سیار حیوانات خانگی جایی ثابت برای پذیرش حیوانات نیست، بلکه دامپزشکان بدون داشتن یک مکان ثابت خدمات درمانی به خانگی ارائه می‌دهند.

در دامپزشکی سیار حیوانات خانگی یک تیم دامپزشکی وجود دارد که خدمات امدادی مختلفی در محل اعزام شده برای درمان حیوانات خانگی و رسیدگی به آن‌ها انجام می‌دهند. در بیشتر مواقع این خدمات برای رفع مشکلات سرپایی و یا حوادث اورژانسی حیوانات خانگی می‌باشد.

کلینیک سیار حیوانات خانگی

کلینیک سیار حیوانات خانگی

در کنار تهیه لوازم مورد نیاز بهداشتی و وسایل اولیه برای حیوانات خانگی یکی از موضوعاتی که باید به آن توجه زیادی داشت، خدمات درمانی برای حیوانات خانگی است. امروزه با توجه به گسترش موضوع نگهداری از حیوانات خانگی خدمات متنوعی در زمینه نگهداری از حیوانات ارائه می‌شود که یکی از آن‌ها ویزیت این حیوانات در محل و امکان دامپزشکی سیار حیوانات خانگی می‌باشد. این روش به علت مشغله‌هایی که مردم دچار آن هستند، با استقبال بسیار خوبی مواجه شده است.

در کلینیک سیار حیوانات خانگی خدمات دامپزشکی در محل درخواست انجام می‌شود. در این کلینیک ها تجهیزات کامل و پیشرفته وجود دارد و در صورتی که نیاز باشد ادامه روند درمان حیوانات خانگی و انتقال آن‌ها به بیمارستان های دامپزشکی با کمک آمبولانس صورت می‌گیرد. تجهیزات موجود در آمبولانس موجب می‌شود تا خدمات فوری به حیوانات خانگی ارائه شود.

همچنین بخوانید: 7 نکته مهم درباره طریقه مصرف و نگهداری غذای کنسروی سگ

ویزیت حیوانات خانگی در منزل یا محل درخواستی

در اورژانس حیوانات خانگی خدمات تخصصی و ویزیت حیواناتی مثل سگ گربه، پرندگان زینتی، خرگوش، خوکچه و سایر حیوانات در منزل و یا در محل مورد نظر انجام می‌شود. پس با کمک این روش دیگر نیازی به جابه جایی حیوانات خانگی برای انتقال به کلینیک دامپزشکی نیست. در نتیجه این خدمات به منظور رفاه حال حیواناتی است که امکان جابجایی آن‌ها به مراکز درمانی و کلینیک های دامپزشکی وجود ندارد.

همچنین ممکن است برخی از حیوانات خانگی برای رفتن به کلینیک دچار اضطراب شوند یا برخی حیوانات دچار معلولیت های جسمانی باشند و مراجعه آن‌ها به کلینیک ها کار سختی باشد. بنابراین با کمک این روش درمانی که با اورژانس فوری صورت می‌گیرد، درمان حیوانات خانگی خیلی بهتر انجام خواهد گرفت.

کلینیک سیار حیوانات خانگی

مزایای ویزیت در محل برای حیوانات

ویزیت کردن حیوانات خانگی در منزل یا محل مورد نظر دارای مزایای زیادی می‌باشد. از جمله مزایای آن می‌توان به این نکته اشاره کرد که درمان این حیوانات در محلی ثابت و ایمن صورت می‌گیرد و از این طریق به سلامتی حیوانات کمک می‌شود.

همچنین صاحبان حیوانات خانگی دیگر مجبور نیستند مسافت طولانی تا کلینیک یا بیمارستان دامپزشکی را طی کنند و در صورتی که زمان کافی برای این کار وجود نداشته باشد، خیلی فوری می‌توان از خدمات کلینیک سیار دامپزشکی استفاده کرد. یکی دیگر از مزایای بسیار خوبی که این روش دارد کاهش خطر مبتلا شدن به بیماری ها و انتقال بیماری می‌باشد.

انواع خدمات در کلینیک سیار حیوانات خانگی

خدمات تخصصی دامپزشکی سیار برای حیوانات خانگی و همچنین ویزیت حیوانات خانگی در محل یکی از اقدامات جدیدی است که برای ارائه خدمات فوری و ویزیت این حیوانات ارائه می‌شود. در کلینیک سیار دامپزشکی خدمات مختلفی برای حیوانات خانگی و صاحبان آن‌ها در نظر گرفته می‌شود که از جمله آن‌ها می‌توان به مشاوره و یا معاینه و ویزیت حیوانات اشاره کرد.

همچنین در اورژانس های دامپزشکی خدمات آزمایشگاهی نیز قابل انجام شدن می‌باشد و تزریقات حیوانات یا تشخیص و درمان بیماری های آن‌ها انجام می‌شود. در این اورژانس ها جابجایی و حمل و نقل حیوانات خانگی در شرایط بسیار مناسبی صورت می‌گیرد.

دسترسی به بهترین کلینیک های دامپزشکی با کمک مجموعه برند آنالیز به سادگی میسر خواهد بود

نظرات کاربران درباره خدمات فوری آمبولانس و کلینیک سیار حیوانات خانگی


مقالات پیشنهادی حیوانات خانگی

لیست مقالات حیوانات خانگی