راهنمای مصرف و خرید کنسرو غذای گربه

فهیمی
فروردین 16, 1400
زمان مطالعه دقیقه

راهنمای مصرف و خرید کنسرو غذای گربه

در کنسرو غذای گربه از انواع پروتئین چربی و مقداری آب استفاده می‌شود. از آن جایی که گربه‌ها گوشت خوار می‌باشند، لازم است که در رژیم غذایی آن‌ها از غذاهای گوشتی استفاده شود. این حیوانات به طور طبیعی دنبال شکار هستند و غذای آن‌ها جوندگان و پرندگان می‌باشند. معمولاً شامل چربی پروتئین و آب هستند و گربه ها با دریافت این مواد تکامل پیدا می‌کنند. در این مقاله ما شما را با راهنمای مصرف و خرید کنسرو غذای گربه آشنا می‌کنیم.

کنسرو غذای گربه

در صورتی که بخواهید از غذای خشک برای گربه خود استفاده کنید، این انتخاب برای شما راحت و سریع خواهد بود. حتی در برخی مواقع لازم است که به گربه غذای خشک داده شود، ولی باید گفت که حداقل نیمی از رژیم غذای گربه لازم است که دارای پروتئین مناسب، رطوبت زیاد و میزان کربوهیدرات باشد.

شما می‌توانید با در نظر گرفتن ذائقه‌ای که گربه خانگی‌تان دارد، از انواع کنسرو غذای گربه برای آن‌ها استفاده کنید.

نکات مهم درباره تغذیه گربه ها

گربه ها با استفاده از مواد غذایی که به بدن آن‌ها می‌رسد، هیدراتاسیون خود را تأمین می‌کنند. برخی از گربه ها ممکن است میزان کمتری آب بنوشند و آب موردنیاز برای خود را از طریق طعمه به دست می‌آورند. با تهیه کردن غذای کنسروی مرطوب می‌توان این نیاز گربه‌ ها را برآورده کرد.

در رابطه با غذای گربه مرطوب باید گفت که با توجه به علاقه‌ای که این حیوان خانگی شما دارد، می‌توان انواع مختلفی از بافت و طعم‌ها را برای آن‌ها تهیه کرد. هنگام انتخاب غذای گربه خود باید دقت کنید که در غذای او عناصر موردنیاز وجود داشته باشند تا گربه بتواند تغذیه کاملی داشته باشد.

اکثر گربه ها ترجیح می‌دهند که از غذای مرطوب به جای غذای خشک استفاده کنند. چون غذای مرطوب گربه در مقایسه با غذای خشک عطر و بوی بهتری دارد. اما با این وجود لازم است که شما برای گربه‌ی خود از ترکیب غذای مرطوب و خشک استفاده کنید. مواد غذایی مرطوبی که برای گربه خود در نظر می‌گیرید، نباید به عنوان یک درمان یا پاداش باشند. بلکه این غذاها را می‌توانید به عنوان ماده غذایی مکمل برای آن‌ها در نظر بگیرید.

کنسرو غذای گربه

راهنمای خرید غذای گربه خانگی کنسرو شده

هنگامی که می‌خواهید برای گربه خانگی خود غذا مواد غذایی تهیه کنید، باید به نکات مهمی در این زمینه دقت کنید. غذای گربه موجب سلامتی شما می‌شود. هنگامی که شما می‌خواهید غذای گربه مرطوب را تهیه کنید، باید معیارهای زیر را در نظر بگیرید:

تاریخ تولید: در زمان خرید توجه به تاریخ تولید و انقضای محصول امری بسیار ضروری می‌باشد.

برند معتبر: محصولاتی تهیه کنید که معتبر هستند و کیفیت لازم را داشته باشند. کنسرو غذای گربه ایرانی در انواع مختلفی تولید می‌شود که از جمله آن‌ها می‌توان به کنسرو گربه سیمبا یا کنسرو غذای گربه شایر، کنسرو گربه شسیر و کنسرو گربه سیمبا و غیره اشاره کرد.

نسبت به پوچ ها، غذاهای کنسروی دارای وزن بیشتری هستند و خرید آن‌ها به صرفه تر است.

برای این که بتوانید سلیقه گربه خود را پیدا کنید، بهتر است که غذاهایی با طعم متنوع برای آن‌ها خریداری کنید.

معمولاً قیمت غذای گربه باکیفیتی که آن غذا دارد دارای رابطه مستقیم می‌باشد. در صورتی که در غرای گربه از مواد باکیفیت استفاده شود، هزینه آن بالاتر خواهد بود.

همچنین بخوانید: ضروری ترین وسایل دستشویی سگ کدامند؟

طریقه نگهداری غذای گربه

در رابطه با طرز استفاده از کنسرو گربه باید گفت که شما می‌توانید این غذا را به صورت جداگانه به گربه خانگی خود بدهید یا از طریق ترکیب نکردن آن با غذای خشک می‌توانید برای گربه خود یک وعده غذایی خوشمزه و مهیج تهیه کنید. بهتر است که در روز برای دو وعده غذای گربه، حتماً یک وعده آن را غذای کنسروی در نظر بگیرید و وعده دیگر را غذای خشک و باکیفیت به گربه خود بدهید.

گرم کردن غذای گربه

آیا کنسرو غذای گربه را باید در یخچال قرار داد؟

آیا در مورد طریقه مصرف غذایی که کنسرو گربه چیزی می‌دانید؟ در رابطه با نگهداری این کنسروها باید گفت که نیازی به نگهداری آن در یخچال نیست.‌چون این غذای کنسروی با توجه به نوع بسته بندی وکیوم از ماندگاری بالایی برخوردار است و نیازی به نگهداری آن در یخچال نیست.

شما می‌توانید آن را در جاهایی که دور از نور مستقیم آفتاب است، مثل کابینت و یا جای خشک دیگر نگهداری کنید. اگر شما کنسرو را در یخچال قرار دهید، غذا زیاد سرد می‌شود و ممکن است گربه دیگر آن غذا را دوست نداشته باشد.

گرم کردن غذای گربه پیش از مصرف آن

یکی دیگر از نکاتی که در رابطه با کنسرو گربه ایرانی و یا کنسرو بچه گربه وجود دارد، این است که این غذا نیازی به گرم کردن ندارد، شما می‌توانید آن را در هر مکانی که از دید باز کرده و در ظرف غذای مخصوص و گربه قرار دهید تا آن را بخوابد. البته ممکن است برخی گربه هایی که دارای سن بالاتری هستند گرم دوست داشته باشند.

در این صورت شما می‌توانید مقداری کنسرو را گرم کرده بود و آن را به گربه بدهید، البته در این زمینه باید دقت کرد که غذا بیش از اندازه داده نشود.

دسترسی به بهترین کلینیک های دامپزشکی با کمک مجموعه برند آنالیز به سادگی میسر خواهد بود

نظرات کاربران درباره راهنمای مصرف و خرید کنسرو غذای گربه


مقالات پیشنهادی حیوانات خانگی

لیست مقالات حیوانات خانگی