ضروری ترین وسایل دستشویی سگ کدامند؟

فهیمی
فروردین 16, 1400
زمان مطالعه دقیقه

ضروری ترین وسایل دستشویی سگ کدامند؟

وسایل دستشویی سگ از جمله پد ادرار سگ، سینی ادرار سگ و همچنین توالت فرنگی سگ جزو کاربردی ترین لوازم بهداشتی سگ به حساب می‌آیند. بنابراین هر شخصی که در منزل مسکونی خود خصوصاً آپارتمان‌ها هر نوع سگی را نگهداری می‌کند، لازم است تا آموزش های دستشویی رفتن را با کمک این وسایل به حیوان خود یاد بدهد.از این رو، سگ با استفاده از این لوازم، تنها یک محل مناسب را برای دستشویی رفتن انتخاب می‌کند. پس شما به راحتی می‌توانید ضمن نگهداری از یک حیوان خانگی، نظافت محیط زندگی خود را حفظ کنید.

توالت فرنگی مخصوص سگ

یکی از مهم‌ترین لوازم آرایش و بهداشتی حیوانات خانگی، توالت سگ می‌باشد‌. معمولاً تمام دارندگان سگ ها جدای از نژاد و جثه آن‌ها لازم است تا برای به حداقل رساندن انتشار نجاست‌ها و آلودگی‌ها در محل زندگی خود از وسایل دستشویی سگ استفاده کنند.

این لوازم در زمان بسیار کوتاهی می‌تواند طریقه دستشویی رفتن را برای حیوان بسیار راحت‌تر کند. پس با ساخت توالت سگ در قسمتی از محل زندگی این حیوان می‌توانید به سادگی از آلودگی محیط جلوگیری کنید.

امروزه بیشتر مراکز پخش عمده پد دستشویی سگ ضمن عرضه پد ادرار و صفحه مشبک سعی می‌کنند تا لوازم دیگری را در خصوص بهداشت حیوانات خانگی در اختیار کاربران قرار دهند‌. بنابراین شما در کنار استفاده از توالت فرنگی سگ باید وسایل مورد نیاز برای شستن سگ بعد از دستشویی را از این مراکز تهیه کنید.

بهترین وسایل دستشویی سگ

بهترین وسایل دستشویی سگ

پد ادرار سگ یکی از بهترین لوازم آرایشی و بهداشتی سگ است. اگر چه قیمت پد بهداشتی سگ نسبتاً هزینه های نگهداری این حیوان را بالاتر می‌برد؛ اما این نوع پدها کاملاً مخصوص هستند، بنابراین به راحتی می‌توانند با استفاده از چندین لایه پلاستیکی که در قسمت زیر پد نصب شده است ادرار سگ را جذب کنند.

پس با این حساب سگ نمی‌تواند باعث پخش شدن آلودگی ادرار و مدفوع خود در محیط اطراف شود. نکته مهم اینکه پدها درون یک صفحه مشبک کار گذاشته می‌شوند، پس پای سگ در هنگام دستشویی کردن خیس نمی‌شود، این موضوع می‌تواند نظافت محیط زندگی سگ را در سطح بالاتری حفظ کند. ضمن اینکه، این صفحات مشبک قابل شستشو هستند، همچنین از حرکت دادن پد توسط سگ جلوگیری می‌کنند. پس بهتر است برای استفاده از پد بهداشتی سگ حتماً آن را در سینی ادرار سگ قرار دهید.

همچنین بخوانید: بهترین روش برای گرفتن ناخن سگ چیست؟

کیسه مدفوع سگ

یکی دیگر از وسایل دستشویی سگ که کاربری زیادی دارد کیسه مدفوع سگ است‌. این وسیله نوعی پلاستیک مخصوص می‌باشد که اغلب در زمان پیاده‌روی مورد استفاده قرار می‌گیرد. بنابراین دارندگان سگ می‌توانند ادرار و مدفوع حیوان خود را در آن جمع آوری کرده، سپس در محل مناسبی کیسه مدفوع را از سگ جدا کنند و به محل مناسبی انتقال دهند.

این دسته از وسایل دستشویی سگ وزن و حجم بسیار سبک و کمی دارند و اغلب برای مسافرت ها می‌توانند گزینه مناسبی باشند. پس با این حساب در زمان بیرون بردن سگ و رفتن به مهمانی معمولاً کیسه مدفوع سگ حمل آسانی خواهد داشت، همچنین شرایط مناسبی را برای دارندگان سگ فراهم می‌آورد.

قطره دستشویی سگ

قطره دستشویی سگ

همان‌طور که گفتیم برای دستشویی رفتن حیوانات خانگی مانند سگ بهترین روش استفاده از وسایل دستشویی سگ مانند پد ادرار می‌باشد‌. البته برای انجام این کار شما می‌توانید از قطره دستشویی سگ و یا اسپری دستشویی سگ نیز استفاده کنید.

در واقع این قطره و یا اسپری، مانع از ادرار کردن سگ در قسمت های مختلف منزل می‌شود. امروزه توالت سگ به همراه برخی دیگر از وسایل دستشویی سگ مانند صفحه مشبک جزو ضروری ترین لوازم نگهداری سگ در خانه های آپارتمانی به حساب می‌آید.

بنابراین دارندگان سگ های توله و سگ های بالغ دیگر مجبور نیستند که حیوان خود را برای دستشویی به بیرون از منزل خود ببرند؛ چرا که شما با استفاده از این نوع قطره ها و اسپری ها می‌توانید به سگ خود آموزش صحیح دستشویی رفتن را یاد بدهید. ضمن اینکه دادن تشویقی به سگ به شکل مناسبی می‌تواند انجام این کار را برای شما راحت‌تر کند؛ زیرا اغلب سگ ها بعد از انجام کارهای خوب مانند دستشویی رفتن در جایگاه مخصوص از صاحبان خود انتظار تشویق شدن را دارند.

دسترسی به بهترین کلینیک های دامپزشکی با کمک مجموعه برند آنالیز به سادگی میسر خواهد بود

نظرات کاربران درباره ضروری ترین وسایل دستشویی سگ کدامند؟


مقالات پیشنهادی حیوانات خانگی

لیست مقالات حیوانات خانگی