چگونه بهترین مکمل های تقویتی سگ را بخریم؟

فهیمی
فروردین 16, 1400
زمان مطالعه دقیقه

چگونه بهترین مکمل های تقویتی سگ را بخریم؟

مکمل های تقویتی سگ محصولاتی می‌باشند که امکان استفاده از آن‌ها به صورت روزانه برای این حیوانات وجود دارد و موجب بهبود سلامت و یا حمایت از بیماری حیوانات می‌شوند. مکمل ها از ویتامین ها، آنزیم ها، مواد معدنی، گیاهان، پروبیوتیک ها و اسیدهای آمینه ضروری تشکیل شده‌اند و با استفاده از آن می‌توان سلامتی سگ ها را تضمین کرد.برخی از مکمل های غذایی برای سگ ها را می‌توان بدون نسخه خریداری کرد. ولی باید بدانید که این مکمل ها کاملاً بی‌خطر نبوده و چون در آن‌ها مواد مؤثر وجود دارد، ممکن است روی بدن حیوان تأثیر بگذارد.

غذای مکمل و درمانی برای حیوانات خانگی

در برخی مواقع حیوانات خانگی نیاز دارند که از مولتی ویتامین ها و مکمل های تقویتی استفاده کنند. حیواناتی که دارای سلامتی کامل باشند، کمتر به این مکمل ها نیاز پیدا می‌کنند.‌ حیواناتی مثل سگ های خانگی مانند مثل انسان‌ها در برخی مواقع به بیماری‌ها مبتلا می‌شوند که برای برگرداندن قوای جسمی آن‌ها لازم است که از انواع مکمل های تقویتی سگ برای آن‌ها استفاده کرد.

ترکیبی که در مکمل های سگ و حیوان وجود دارد، شباهت‌های زیادی با هم دارند. ولی در اکثر اوقات نمی‌توان از مکمل ها و مولتی ویتامین انسان برای سگ استفاده کرد. به گونه‌ای که حتی اگر قرار باشد از بهترین آمپول ویتامین برای سگ استفاده شود، باید با مشورت دامپزشک صورت گیرد.

چون در غیر این صورت ممکن است داروهای تقویتی سگ موجب بروز مشکلات برای حیوانات شما شود. شما می‌توانید با توجه به نیازی که حیوان خانگی‌تان دارد، انواع مکمل یا مولتی ویتامین لازم را به او بدهید.

غذای مکمل و درمانی برای حیوانات خانگی

خرید مکمل های تقویتی سگ

مکمل های تقویتی سگ با توجه به طرح‌ها و بسته‌بندی‌هایی که دارند دارای انواع مختلفی هستند. در برخی مواقع ممکن است سگ شما نتواند یک نوع خاص را مصرف کند، پس باید بهترین مولتی ویتامینی که حیوان می‌تواند آن را قورت دهد یا بخورد برای او در نظر بگیرید.

با مراجعه به مراکزی که فروش مولتی ویتامین حیوانات مثل سگ را انجام می‌دهند، شما می‌توانید انواع مکمل های تقویتی را در شکل‌های مختلف مثل قطره مولتی ویتامین برای سگ، مکمل اچ ۴۰ برای سگ، شربت مولتی ویتامین برای سگ و‌ یا آمپول تقویتی برای سگ خریداری کنید.

با در نظر گرفتن نیاز سگ خود شما می‌توانید، هر یک از مولتی ویتامین هایی که در بالا به آن‌ها اشاره شد را از پت شاپ ها به صورت حضوری یا اینترنتی خریداری کنید.‌اما باید از کیفیت مولتی ویتامین خریداری شده و از اصل بودن آن اطمینان حاصل کنید.

از جمله بهترین مولتی ویتامین ها برای سگ، ویتامین ب کمپلکس است که این محلول در صورتی که در آب قرار گیرد، برای بدن بسیاری از سگ ها مفید است و جلوی بروز مشکلات در آن‌ها را می‌گیرد. این ویتامین را می‌توان برای افزایش مقاومت در برابر کک‌ها و همچنین کاهش ریزش موی سگ استفاده کرد. همچنین این مولتی ویتامین باعث می‌شود تا بدن سنگ بتواند اعمال متابولیکی را به راحتی انجام دهد.

همچنین بخوانید: 4 نکته طلایی برای کوتاه کردن موی سگ در خانه و آرایشگاه حیوانات

قیمت مکمل و مولتی ویتامین غذایی سگ

بهترین دارو برای رشد توله سگ چیست؟ در برخی مواقع برای اینکه توله سگ بتواند رشد خوبی داشته باشد، همچنین برای تحکیم دندان‌ های توله ‌سگ‌ ها لازم است که از مکمل ها و یا مولتی ویتامین ها برای آن‌ها استفاده کرد. حیوان شما برای رشد و همچنین برای تقویت قوای جسمی خود که در اثر بیماری‌ها تحلیل رفته است، به انواع مکمل ها نیاز پیدا می‌کند.

مکمل های تقویتی سگ شامل انواع مواد معدنی، ویتامین ها، پروبیوتیک ها، آنزیم ها و اسیدهای آمینه و دیگر مواد موردنیاز برای بدن می‌باشند و بلافاصله پس از مصرف آن‌ها کمبودهای غذایی که حیوان دارد برطرف می‌شوند.

بنابراین با در نظر گرفتن تمامی مواردی که برای بدن سگ نیاز می‌باشد و در این محصولات وجود دارد، ممکن است قیمت مکمل برای سگ ها بسیار متفاوت باشد. شما می‌توانید با بررسی کردن قیمت انواع مکمل ها در پت شاپ های اینترنتی مختلف بهترین محصول را با کیفیت بسیار خوب برای سگ خود خریداری کنید.

قیمت مکمل و مولتی ویتامین غذایی سگ

ترکیبات مولتی ویتامین سگ

مکمل های تقویتی سگ مولتی ویتامین هایی که برای سگ ها به فروش می‌رسند، دارای انواع ویتامین های مختلفی مثل A، C، E، B6، B12 هستند و ‌می‌توان آن‌ها را در یک دوره و یا چند دوره به حیوان داد. این مولتی ویتامین ها به دلیل داشتن آنتی اکسیدان ها و ویتامین های موردنیاز برای سگ ها موجب می‌شوند تا بدن آن‌ها در مقابل بیماری‌ها و قارچ ها به خوبی محافظت شود.

همچنین مولتی ویتامین ها سبب ایمنی بدن سگ شده و شادابی موردنیاز را به او می‌دهند و از ابتلا شدن به بیماری‌های مختلف تا میزان ۹۰ درصد جلوگیری می‌کنند.

تفاوت مولتی ویتامین انسانی و حیوانی چیست؟

در رابطه با تفاوت مولتی ویتامین انسانی و حیوانی باید گفت که تقریباً تمامی ترکیباتی که در مکمل های تقویتی سگ و دیگر حیوانات وجود دارند، همان مکمل های انسانی می‌باشند و به این علت می‌توان در برخی موارد نسخه انسانی را نیز به سگ ها داد.

دسترسی به بهترین کلینیک های دامپزشکی با کمک مجموعه برند آنالیز به سادگی میسر خواهد بود

نظرات کاربران درباره چگونه بهترین مکمل های تقویتی سگ را بخریم؟


مقالات پیشنهادی حیوانات خانگی

لیست مقالات حیوانات خانگی