7 نکته مهم درباره طریقه مصرف و نگهداری غذای کنسروی سگ

فهیمی
فروردین 16, 1400
زمان مطالعه دقیقه

7 نکته مهم درباره طریقه مصرف و نگهداری غذای کنسروی سگ

غذای کنسروی سگ از سه جزء اصلی چربی، پروتئین و کربوهیدرات‌ها تهیه می‌شود‌. این نوع غذای آماده سگ حالتی مرطوب و نیمه مرطوب دارد و بسیار خوش‌خوراک است. همچنین به علت تهیه شدن در دستگاه‌های اتوکلاو در دمای ۱۲۱ درجه سانتی‌گراد می‌توان آن‌ها را تا مدت‌های زیادی به دور از یخچال نگهداری کرد‌.این نوع محصولات تجاری ضمن سیر کردن سگ می‌توانند آب مورد نیاز بدن حیوان را تأمین کنند‌، البته در زمان انتخاب کنسرو غذای سگ به 7 نکته مهم توجه داشته باشید که در ادامه به آن می‌پردازیم.

قیمت غذای کنسروی سگ

امروزه بیشتر پت شاپ ها علاوه بر عرضه لوازم نگهداری سگ اقدام به فروش غذای کنسروی برای سگ کرده‌اند. اگر چه تمام غذاهای تجاری سگ ها مانند:

  • غذای خشک سگ
  • غذای کنسرو شده
  • پوچ سگ
  • غذای منجمد شده سگ

و سایر تشویقی های سگ هر کدام نسبت به غذای خانگی سگ‌ها قیمت بالایی دارند؛ اما در این میان کنسرو غذای سگ به علت ترکیبات فوق‌العاده‌ای از پروتئین‌ها و کربوهیدرات‌ها دارای قیمت بالاتری نسبت به سایر غذاهای تجاری دیگر پیدا کرده است. البته این محصول نسبت به پوچ سگ حجم بیشتری نیز دارد و یک غذای کاملی برای سگ ها به حساب می‌آید، بنابراین خرید غذای آبکی سگ مستلزم صرف هزینه‌های زیادی می‌باشد.

ماندگاری بالای کنسرو غذای سگ

معمولاً غذای کنسرو شده سگ هضم راحت‌تری نسبت به هر نوع غذای دیگری دارد‌؛ ولی برخلاف غذای خشک سگ نمی‌تواند جهت تمیز کردن و سالم نگه داشتن دندان های سگ به کار رود.

این نوع غذای آماده سگ تا زمانی که درب آن پلمپ می‌باشد ماندگاری بالایی دارد؛ ولی به محض باز شدن بسته بندی، محصول باید درون یخچال قرار بگیرد و به سرعت استفاده شود. چنانچه می‌خواهید کنسرو را بیشتر از ۲ تا ۳ روز نگه دارید لازم است تا آن را در بسته‌بندی‌های یک وعده‌ای فریز کنید.

قیمت غذای کنسروی سگ

طریقه مصرف کنسرو سگ

در زمان استفاده از غذای کنسروی حتماً به وزن حیوان خود توجه داشته باشید؛ چرا که در مراکز فروش این دسته از غذای آبکی سگ ها در وزن‌های مختلفی عرضه می‌شود.

امروزه بیشتر افراد این سؤال را دارند که آیا کنسرو سگ را باید جوشاند؟ در پاسخ باید گفت خیر این گروه از غذاهای تجاری سگ ها فاقد هر گونه عوامل میکروبی و قارچی هستند، بنابراین در هر زمانی می‌توان بدون جوشاندن قوطی کنسرو سگ، درب آن را باز کنید و به حیوان خود بدهید. پس با این حساب کنسرو غذای سگ ایرانی و خارجی می‌تواند بهترین غذا برای سگ ها در هنگام مسافرت باشد.

همچنین بخوانید: خدمات فوری آمبولانس و کلینیک سیار حیوانات خانگی

کنسروی سگ گوشت بیشتری دارد

از آنجایی که در رژیم غذایی سگ ها باید بیشتر مواد گوشتی وجود داشته باشد، بنابراین در ترکیبات کنسروهای سگ نسبت به غذاهای خشک سگ، پروتئین گوشتی بالاتری قرار داده می‌شود.

این موضوع می‌تواند کمک بسزایی جهت رشد توله سگ ها و تأمین نیاز سگ های باردار و شیرده داشته باشد، همچنین سبب کنترل اضافه وزن این نوع حیوانات خانگی شود‌.

نکته مهم دیگر اینکه مواد مغذی به کار رفته شده در کنسرو غذای توله سگ ها و سگ های بالغ فاقد مواد نگهدارنده مصنوعی می‌باشد؛ در واقع این موضوع به علت بسته بندی محتویات کنسرو به دور از هوا است. همین مسئله می‌تواند سلامت حیوان را تضمین نماید.

خرید کنسرو سگ

مناسب ترین غذا برای سگ

این روزها غذاهای متنوعی با برندهای ایرانی و خارجی در فروشگاه های حیوانات خانگی همچنین کلینیک های دامپزشکی یافت می‌شود‌؛ اما از آنجایی که برخی از سگ ها اضافه وزن دارند، همچنین دچار حساسیت های غذایی هستند، بنابراین باید یک غذای راحت و سریع را با رطوبت بالا در اختیار حیوان قرار دهید.

پس غذای کنسروی به علت داشتن درصد بالایی آب می‌تواند این دسته از حیوانات خانگی را مورد هیدراته کردن قرار دهد و تا حد زیادی مشکلات گوارشی و ادراری او را برطرف کند‌.

بهترین روش دارو دادن به سگ

بیشتر اوقات دارندگان سگ های مختلف در زمان دارو دادن به حیوان خود با مشکلات مختلفی روبه‌رو می‌شوند؛ اما از آنجایی که کنسرو سگ شبیه به سوپ است پس این افراد می‌تواند با ترکیب کردن داروی حیوان با سوپ سگ این کار را به راحتی انجام دهند‌.

نکته آخر برای خرید کنسرو

با خرید کنسرو ارزان سعی نکنید سلامتی حیوان خود را خطر بیاندازید؛ زیرا غالباً کنسرو سگ پتی، غذای آماده سگ هاسکی و دیگر غذای سگ ها با هر نژاد و جثه ای باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد، همچنین کالری مورد نیاز بدن سگ را تأمین کند. پس در نهایت بهتر است بدانید که غذای کنسروی نیز ترکیبات مختلفی دارند و هر کدام می‌توانند در کنار انواع تشویقی سگ کاربردهای متنوعی داشته باشند.

دسترسی به بهترین کلینیک های دامپزشکی با کمک مجموعه برند آنالیز به سادگی میسر خواهد بود

نظرات کاربران درباره 7 نکته مهم درباره طریقه مصرف و نگهداری غذای کنسروی سگ


مقالات پیشنهادی حیوانات خانگی

لیست مقالات حیوانات خانگی