راهنمای خرید انواع چادر عربی زنانه

فهیمی
خرداد 1, 1400
زمان مطالعه دقیقه

راهنمای خرید انواع چادر عربی زنانه

چادر عربی زنانه دارای انواع و اقسام مختلفی است که این موضوع سبب شده تا بتوان انتخاب سخت‌تری از میان مدل‌های مختلف آن داشته باشید. با این حال در این مقاله ما قصد داریم شما را با نحوه خرید انواع چادر عربی بیشتر آشنا کنیم تا بتوانید بهترین برند را برای استایل خود انتخاب نمایید.

چادر عربی زنانه

 

انواع چادر عربی زنانه

 

با توجه به اینکه چادرهای عربی زنانه از تنوع بالایی برخوردار هستند، بنابراین در بسیاری از مواقع هنگام خرید چادر ممکن است انتخاب کردن از میان مدل‌های مختلف برای خانم‌ها کار سختی باشد. تنوع بالای چادرهای عربی سبب شده تا خانم‌ها پوشش و حجاب خود را آن طور که علاقه دارند انتخاب کنند. این چادرها علاوه بر اینکه باعث پوشش می‌شوند، عامل خوبی برای حفظ جذابیت ظاهری خانم‌ها نیز هستند.

در این میان خوب است بدانید، چادر عربی با مدل چادر ایرانی ساده فرق می‌کند و در بسیاری مواقع این تفاوت موجب استقبال از این نوع چادرها شده است. ضمن اینکه در چادر عربی از تزییناتی مثل پولک و منجوق استفاده می‌شود و دوخت این تزئینات به صورت دستی موجب شده تا این چادر ارزش بیشتری پیدا کند. برای خانم‌هایی که به دنبال راحتی استفاده از چادر هستند، چادر عربی انتخاب بسیار خوبی خواهد بود.

همچنین بخوانید: جدیدترین مدل های روسری مجلسی

پوشش چادر عربی

در سال‌های گذشته چادر به عنوان یک پوشش ساده که در آن چندین برش وجود داشت، استفاده می‌شد. ولی در سال‌های اخیر با توجه به پیشرفتی که در صنعت مد و پوشاک صورت گرفته است، در بازار انواع مختلفی از چادرهای زنانه وجود دارد. چادر عربی از انواع پوشش اسلامی برای خانم‌ها است که مثل چادر ملی دارای انواع مختلفی می‌باشد.

این چادر یک نوع خاص بوده و دوخت آن به این صورت است که جای دست‌ها به شکل آستین است. استفاده از این چادر خیلی راحت است، بنابراین بسیاری از خانم‌ها برای پوشش خود چادر عربی را انتخاب می‌کنند.

معرفی انواع چادر عربی زنانه

 

راهنمای خرید چادر عربی زنانه

 

برای انتخاب بهترین چادر زنانه عربی بهتر است، ابتدا با مدل‌های مختلف این چادر آشنا شوید:

چادر اماراتی

از جدیدترین نمونه ‌های چادر عربی می‌توان به چادر اماراتی اشاره کرد که از چادرهای سبک عربی محسوب می‌شود. این چادر مخصوص کشور امارات و کویت است و در گذشته مسلمانان این کشور از آن استفاده کرده‌اند. در مقایسه با دیگر مدل‌های چادر عربی چادر اماراتی اندامی‌تر است. جلوی چادر اماراتی باز است و می‌توان با کمک دکمه یا بندینک آن را بست.

یکی از ویژگی‌های خوبی که این چادر دارد، راحتی در بغل کردن بچه یا خرید کردن و رانندگی است. از آنجایی که این چادر اندامی است، در میان خانم‌های جوان به ویژه دانش‌آموزان و دانشجویان با استقبال بسیار خوبی مواجه شده است.

چادر لبنانی

از دیگر نمونه‌های چادر عربی می‌توان به چادر لبنانی اشاره کرد که به مانتوهای کلوش شباهت زیادی دارد. در این چادرها آستین خاصی وجود ندارد، ولی یک جا برای بیرون آوردن دست در آن قرار دارد.

چادر عبایی

از اصلی‌ترین نمونه‌های چادر می‌توان به چادر عبایی اشاره کرد که عرب‌ها به آن عبا می‌گویند. این چادر چون در آن پارچه‌های زیادی به کار رفته است، عریض است.

راهنمای خرید چادر عربی زنانه

در هنگام خرید چادر باید ویژگی‌های مختلفی را در نظر گرفت چرا که عوامل مختلفی روی انتخاب چادر عربی مؤثر هستند. پیش از انتخاب کردن چادر عربی زنانه باید به جنس پارچه آن دقت کرد. همچنین باید محیطی که قرار است در آن از چادر استفاده شود را در نظر گرفت. بنابراین در صورتی که قصد دارید از چادرهای مدل دار استفاده کنید یا برای استفاده روزمره خود یک چادر خریداری کنید، باید پارچه‌های ساده را انتخاب کنید. همچنین برخی از خانم‌ها برای استفاده روزمره خود از چادرهای طرح دار استقبال کرده‌اند.

انتخاب بهترین جنس پارچه چادر عربی زنانه

در زمینه جنس این نوع چادرها نیز لازم است بدانید که به طور معمول در پارچه‌های مجلسی که برای دوخت این چادرها استفاده می‌شود، طرح‌های برجسته به کار می‌رود که موجب می‌شود ضخیم شدن چادر در اندازه‌های مختلف شود. بنابراین با در نظر گرفتن طرح‌های مختلف ضخامت چادرها متفاوت خواهد بود.همچنین باید جنسی از چادر انتخاب شود که راحت اتو کشیده شود البته اتو کشیدن چادر نکاتی دارد که شما می توانید نکات اتو کردن انواع لباس و پارچه را در سایت نخ سوزن ببینید.

برای برخی از پارچه‌های مجلسی نیز حاشیه‌های طرح دار و کار شده استفاده می‌شود که زیبایی بیشتری به چادر زنانه می‌بخشد. حاشیه‌های انتخاب شده می‌توانند هم رنگ چادر یا رنگ‌های متضاد با آن باشد. برای خانم‌هایی که می‌خواهند برای استفاده روزمره خود یک چادر انتخاب کنند پارچه‌های سبک‌تر گزینه مناسبی هستند. چون در طول روز با پوشیدن این چادرها احساس سنگینی نخواهند داشت.

دسترسی به بهترین فروشگاه های پوشاک با کمک مجموعه برند آنالیز به سادگی میسر خواهد بود

نظرات کاربران درباره راهنمای خرید انواع چادر عربی زنانه


مقالات پیشنهادی پوشاک

لیست مقالات پوشاک