راهنمای خرید بهترین کیسه خواب برای کوهنوردی و سفر

فهیمی
خرداد 1, 1400
زمان مطالعه دقیقه

راهنمای خرید بهترین کیسه خواب برای کوهنوردی و سفر

اگر می‌خواهید با بهترین کیسه خواب برای کوهنوردی و سفر آشنا شوید، ما در این مقاله راهنمایی‌های لازم را در زمینه خرید کیسه خواب مناسب برای کوهنوردی و سفر در اختیار شما گذاشته‌ایم. بنابراین با توجه به نوع سفر خود برای خرید کیسه خواب باید به ویژگی‌های مختلفی که دارد، دقت کرد. از جمله این ویژگی‌ها می‌توان به دمای کیسه خواب، شکل و وزن آن و عایق به کار رفته در آن اشاره کرد. در ادامه به بررسی این موارد می‌پردازیم.

اهمیت استفاده از کیسه‌های خواب برای سفر

یکی از روش‌هایی که برای سفر انتخاب می‌شود، کوله‌گردی می‌باشد. بنابراین در سفرهای کوله گردی کیسه خواب یکی از وسایل ضروری است. با کمک کیسه خواب در سفرهای کوهنوردی یا طبیعت‌گردی می‌توان جای استراحت گرم و راحتی داشت. بنابراین دیگر نیاز نیست در این سفرها هزینه اقامت در هتل را پرداخت کرد. اما اگر به دنبال بهترین برند هستید، لازم است هنگام خرید آن به برخی نکات مهم دقت کنید. ما در این مقاله شما را با برخی از موارد مهم که برای انتخاب کیسه خواب باید به آن‌ها توجه کرد، آشنا می‌کنیم.

خرید بهترین کیسه خواب برای سفر

 

انواع کیسه‌های خواب

 

پیش از خرید بهترین کیسه خواب باید به این موضوع دقت کرد که هدف از خرید آن چیست؟

پس باید متناسب با مدل سفر خود یک کیسه خواب مناسب را انتخاب کرد. چرا که امروزه انواع مختلف کیسه خواب برای سفرهای ماجراجویانه، طبیعت‌گردی و همچنین سفرهای تابستانی و زمستانی برای کوهنوردی وجود دارند. ضمن اینکه برای فضاهای باز یا سفرهای عادی می‌توانید یک کیسه خواب امن و راحت داشته باشید.

بنابراین با مشخص کردن هدف خود از خرید کیسه خواب بهتر می‌توانید آن را انتخاب کنید. از این طریق جلوی پرداخت هزینه‌های اضافی نیز گرفته می‌شود.

انواع کیسه‌های خواب

کیسه خواب‌های مختلفی برای سفرهای کوهنوردی، طبیعت‌گردی و… وجود دارند و با توجه به ویژگی‌هایشان دارای قیمت‌های متفاوتی هستند. به طور کلی انواع کیسه خواب‌ها شامل کیسه خواب پر و الیاف می‌باشد. برای کوهنوردان حرفه‌ای دو نوع کیسه خواب وجود دارد یکی از آن‌ها برای هوای گرم مناسب می‌باشد. یکی دیگر کیسه خواب زمستانی است که گزینه مناسبی برای هوای سرد و دمای پایین می‌باشد.

همچنین بخوانید: نحوه ورزش کردن در بارداری و مزایا و معایب آن

دمای کیسه خواب

بهترین کیسه خواب به گونه‌ای طراحی شده است که دمای بدن را متعادل نگه خواهد داشت. امروزه بسیاری از تولیدکنندگان این محصول، طراحی هر کیسه خواب را برای یک دمای خاص انجام می‌دهند. به گونه‌ای که کیسه خواب در آن دما، شرایط مناسب برای خواب را فراهم می‌کند. به طوری که کیسه خواب‌هایی که برای فصول گرم سال استفاده می‌شوند دارای میزان دمایی حدود صفر درجه سانتی گراد و بیشتر از آن خواهند بود.

عایق کیسه خواب

 

دمای کیسه خواب

 

جنس عایق موجب می‌شود تا دمای مناسب ایجاد شود. عایق کیسه خواب در زمان خواب باعث می‌شود تا گرمای کمتری از بدن از دست برود. پس لازم است بدانید عایق‌های کیسه خواب‌ها دارای دو جنس پر و مصنوعی می‌باشند. عایق پر از بهترین نمونه‌های عایق است. این عایق دارای وزن سبک و جنس نرم می‌باشد و در آن گرمای بیشتری نگه داشته می‌شود. برای ساخت کیسه خواب از پر اردک استفاده می‌کنند. و اما کیسه خواب‌هایی که دارای عایق مصنوعی از جنس پلی استر هستند، در مقایسه با کیسه خواب‌هایی که دارای عایق پر هستند، قیمت پایین‌تر و مناسب‌تری دارند.

نکته دیگری که باید مدنظر قرار بگیرد این است که کیسه خواب‌هایی که دارای عایق مصنوعی هستند، در زمان خیس شدن خیلی زود خشک خواهند شد. به همین دلیل باید گفت کیسه خواب‌هایی که دارای عایق مصنوعی هستند، بهترین گزینه برای سفر به مناطق بار بارانی می‌باشند. ضمن اینکه برخی از کیسه خواب‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که از ترکیب پر و عایق مصنوعی در آن‌ها استفاده می‌شود.

شکل و وزن کیسه خواب

هنگام خرید بهترین کیسه خواب باید به وزن کیسه خواب و شکل آن دقت کرد. برای سفرهای کوله گردی کیسه خواب‌ها معمولاً به شکل مومیایی هستند. همچنین باید در زمان انتخاب کردن کیسه خواب سایز بدن خود را در نظر گرفت و متناسب با سایز خود یک کیسه خواب مناسب خریداری کرد. بنابراین در صورتی که کیسه خواب خریداری شده کاملاً اندازه  باشد، حمل آن راحت‌تر بوده و در آن می‌توان به راحتی گرم شد. کیسه خواب باید به خوبی دوخته شده باشد و اصول و روش دوخت پارچه های ضخیم مثل کیسه خواب در ان رعایت شده باشد.

طول کیسه خواب

کیسه خواب‌ها معمولاً با اندازه‌ی معمولی ساخته می‌شوند. ولی کیسه خواب‌هایی با اندازه خیلی بلند و کوچک نیز وجود دارند که می‌توان آن‌ها را خریداری کرد. در هنگام خرید کیسه خواب باید به این موضوع دقت کرد. چرا که به طور مثال در صورتی که قد کیسه خواب از شما بلندتر باشد، ممکن است در زمان خواب پاها به اندازه کافی گرم نشوند.

دسترسی به بهترین فروشگاه های تجهیزات پیکنیک و گردشگری با کمک مجموعه برند آنالیز به سادگی میسر خواهد بود

نظرات کاربران درباره راهنمای خرید بهترین کیسه خواب برای کوهنوردی و سفر


مقالات پیشنهادی پوشاک

لیست مقالات پوشاک