6 توصیه مهم برای تمیز کردن و نگهداری کیف چرم زنانه

فهیمی
خرداد 3, 1400
زمان مطالعه دقیقه

6 توصیه مهم برای تمیز کردن و نگهداری کیف چرم زنانه

محصولاتی که با چرم تولید شده‌اند به مراقبت زیادی نیاز دارند. در واقع از طریق مراقبت می‌توان طول عمر محصولات را افزایش داد. یکی از محصولات تولید شده با انواع چرم طبیعی و مصنوعی، کیف چرم زنانه است. برای نگهداری کیف چرم زنانه باید برنامه‌ریزی دقیقی داشت و مراقبت دائمی آن موجب تمیز نگه داشتن این کیف می‌شود. ما قصد داریم در این بخش از مقالات سایت برند آنالیز شما را با نحوه مراقبت از این نوع کیف بیشتر آشنا کنیم.

نگهداری کیف چرم زنانه

نگهداری کیف چرم زنانه

 

ساختار کیف مصنوعی و بافتی که دارد به چرم طبیعی شباهت زیادی دارد. محصولاتی که با کمک چرم طبیعی و مصنوعی تولید می‌شوند مثل کیف چرم زنانه اگر به خوبی از آن‌ها مراقبت نشود، شکل ظاهری آن‌ها تغییر پیدا می‌کند‌ پس از مراقبت کردن از آن در شرایط مناسب اهمیت بسیار زیادی دارد. به طور کلی می‌توان گفت نگهداری کیف چرم زنانه در سه مرحله صورت می‌گیرد.

  • مرحله اولی که مهم‌ترین مرحله برای مراقبت از این کیف است، تمیز نگه داشتن آن می‌باشد. در صورتی که سطح بیرونی کیف کثیف شده یا بر روی آن یک مایع ریخته شده باشد، لازم است که بلافاصله برای تمیز کردن آن اقدام کرد. زیرا اگر کثیفی روی کیف تمیز نشود با گذشت زمان ساختار چرم دچار آسیب دیدگی می‌شود.
  • در مرحله دوم باید سعی کرد که کیف چرم را خشک نگه داشت.
  • مرحله سوم استفاده از روغن‌های مخصوص برای مرطوب نگه داشتن کیف می‌باشد.

واکس روغنی کیف چرم

کیف‌هایی که با چرم طبیعی یا چرم مصنوعی تولید می‌شوند با گذشت زمان شکل ظاهری آن‌ها تغییر پیدا می‌کند. محصولات چرمی در صورتی که دچار خشکی زیاد شوند و سطح آن‌ها ترک ترک می‌شود. برای محصولات چرمی می‌توان از روغن‌های مختلف استفاده کرد. ولی در صورتی که قصد دارید از کیف خود مراقبت روزانه داشته باشید، با کمک یک قطره روغن آفتابگردان یا روغن نباتی که بر روی دستمال خشک و تمیز قرار دهید، می‌توانید سطح بدنه کیف خود را مرطوب نگه دارید‌.

از بین بردن خراش روی سطح کیف

نگهداری کیف چرم زنانه

 

در صورتی که می‌خواهید خراش‌هایی را که بر روی کیف چرم زنانه وجود دارد از بین ببرید، باید گفت که بسیاری از این خراش‌ها و خط‌ها اجتناب ناپذیر هستند. اما با رعایت برخی نکات می‌توان خراش‌های جزئی که به سطح کیفی وجود دارد را از بین برد. با استفاده از روغن وازلین یا واکس چرم قسمت‌های کوچکی که دچار خراشیدگی شده‌اند را می‌توان واکسن زد. همچنین این کار از ایجاد خراش به میزان زیادی جلوگیری می‌کند.

در صورتی که خراش روی کیف بزرگ‌تر باشد با استفاده از روغن بیشتر می‌توان برای از بین بردن آن اقدام کرد. اما باید اجازه دهید روغن چند دقیقه روی این خراش مانده و سپس روی آن را با دستمال نرم بکشید. در صورتی که خراش روی سطح کیف هنوز از بین رفته باشد با استفاده از روغن جلای چرب یا رنگ چرب می‌توان نسبت به از بین بردن خراش‌های به وجود آمده بر روی کیف چرم زنانه اقدام کرد.

دوختن چرم

دوختن چرم با چرخ خیاطی می‌تواند یک فرآیند حساس و دقیق باشد و فروشگاه نخ سوزن، در این زمینه بهترین برندهای چرخ خیاطی را با قیمتی مناسب و با شرایط خرید اقساطی به هم‌وطنان گرامی در سراسر کشور عرضه می‌کند.

پاک کردن گرد و خاک از روی کیف چرم زنانه

یکی دیگر از اقداماتی که برای نگهداری کیف چرم زنانه باید انجام داد، تمیز کردن این کیف می‌باشد. در صورتی که روی سطح خارجی یا داخلی کیف چرم گرد و خاک یا آلودگی‌های دیگری وجود داشته باشد، با استفاده از صابون می‌توان آن‌ها را پاک کرد.

برای این کار می‌توانید آب گرم را با مایع شستشو ترکیب کرده و با استفاده از یک اسفنج یا پارچه روی سطح کیف بکشید تا آلودگی‌های آن پاک شود. برای اینکه لکه محصولات پاک کننده روی سطح کیف باقی بماند در زمان استفاده از مواد شوینده بهتر است که صابون یا ماده مایع شوینده را با پارچه کاملاً خیس کنید تا لکه پایان از بین برود.

همچنین بخوانید: بهترین مارک تیشرت مردانه در سال جدید کدامند

از بین بردن لکه قوی از روی کیف چرم زنانه

اگر لکه‌های قوی روی سطح کیف چرم وجود دارد، برای از بین بردن این لکه‌ها می‌توان از الکل استفاده کرد. اما باید دقت کنید که به طور مستقیم الکل روی سطح کیفی اسپری نشود. با اسپری کردن الکل روی دستمال تمیز می‌توان کیف چرم زنانه را تمیز کرد.

نکات مهم برای نگهداری کیف چرم زنانه

برای نگهداری کیف چرم زنانه باید به نکات مختلفی دقت کرد. اگر می‌خواهید به مدت طولانی از این کیف استفاده کنید، داخل آن را می‌توانید با روزنامه پر کنید. با استفاده از این کار کیف حالت خود را از دست نمی‌دهد. همچنین صدمه‌ای به شکل ظاهری آن وارد نمی‌شود. برای نگهداری از کیف محلی را در نظر بگیرید که مرطوب نباشد.

دسترسی به بهترین فروشگاه های پوشاک و کیف با کمک مجموعه برند آنالیز به سادگی میسر خواهد بود

نظرات کاربران درباره 6 توصیه مهم برای تمیز کردن و نگهداری کیف چرم زنانه


مقالات پیشنهادی پوشاک

لیست مقالات پوشاک