ابزار پزشکی، اپتیکی و اندازه گیریاجاره و لیزینگانبوه سازی املاک و مستغلاتبانک ها و موسسات مالی و اعتباریتجهیزات ایمنیتجهیزات حمل و نقلتجهیزات ساختمانیجمع آوری، تصفیه و توزیع آبحمل و نقل آبیخدمات فنی و مهندسیدستگاه های برقیرایانه و فعالیت های وابسته به آنسیمان، آهک و گچشرکت‌های تجاری و بازرگانیصنايع دارویی و بهداشتیصنايع دامپروریصنايع دباغی، پرداخت چرمصنايع قند و شکرصنايع منسوجاتصنايع مواد و محصولات شیمیاییصنايع نساجیصنایع استخراج زغال سنگصنایع استخراج کانی های فلزیصنایع استخراج معادنصنایع استخراج نفت گاز و خدمات جنبی جز اکتشافاتصنایع برقصنایع بسته بندیصنایع پزشکی و آزمایشگاهیصنایع تجهیزات و لوازم ورزشیصنایع چوبصنایع حمل و نقل و بازرگانیصنایع خودروسازیصنایع دام و طیورصنایع ساخت محصولات فلزیصنایع سنگصنایع سیستم های تهویه مطبوعصنایع شیشهصنایع شیمیایی و پتروشیمیصنایع طلا و جواهراتصنایع غذاییصنایع فرآورده های آشامیدنیصنایع فلزیصنایع کاغذ و چاپصنایع کانی‌های غیر فلزیصنایع کشاورزیصنایع کشتیرانیصنایع لاستیک و پلاستیکصنایع ماشین های اداریصنایع ماهیگیریصنایع مبلمان و مصنوعات دیگرعرضه برق، گاز، بخار و آب گرمفعالیت ‌های هنری، سرگرمی و خلاقانهفعالیت‌های فرهنگی و ورزشیکاشی و سرامیکماشین آلات صنعتیمخابراتهتل و رستورانوسایل ارتباطی

برندهای برتر صنایع دام و طیور

صنایع دام و طیور یکی از مهم‌ترین صنایع بزرگ کشور است. این صنعت فعالیت های بزرگی مانند اطلاعات تکنولوژی، واکسیناسیون، تغذیه، پرورش، تولید، کشتار و مدیریت بازار را شامل می‌شود. هدف از این صنعت افزایش دادن محصولات پروتئینی و کم کردن بیماری های طیور و دام می‌باشد. بنابراین با کاهش تلفات دام و طیور، کشور به کیفیت بالایی از تولید محصولات پروتئینی دست پیدا می‌کند. از طرفی بهبود شرایط نگهداری دام و طیور می‌تواند کیفیت شیر و فرآورده های لبنی را ارتقاء دهد. پس مصرف غذای سالم باعث سلامت شما خواهد شد.

صنایع دام و طیور

دومین صنعتی که در ایران از ارزش بالایی برخوردار است صنعت دام و طیور می‌باشد. چرا که در این حوزه فعالیت های زیادی نظیر:

  • بهره برداری از انواع دام
  • تولید شیر با استفاده از دام های شیری
  • تولید پشم گوسفند
  • تولید مو و کرک بز
  • تولید مرغداری از جمله مرغ های گوشتی و مرغ های تخمگذار
  • بالا بردن ظرفیت گاوداری ها
  • تولید گوساله
  • و…

صورت می‌گیرد. بنابراین رشد صنعت دام و طیور می‌تواند یکی از موضوعات مهم برای خانواده‌ها باشد. زیرا سلامت انسان‌ها و سلامت جامعه وابسته به سالم بودن غذا و ایجاد بهداشت مواد غذایی است. بنابراین امروزه این صنعت مهم در کشور بخش عظیمی از نیاز شما را برآورده خواهد کرد. پس صنعت دام و طیور با نیروی قدرتمندی در کشور در حال رشد است.

فعالیت صنعت دام و طیور

اگر چه تمامی صنایع دام و طیور در حوزه تولید فرآورده های پروتئین و لبنی فعالیت دارند. همچنین تلاش می‌کنند تا پرورش طیور و دام را در کشور افزایش دهند. ولی در حقیقت این صنعت اطلاعات زیادی هم در مورد تکنولوژی، ژنتیک و واکسیناسیون دام و طیور دارد. افراد فعال در این حوزه مدیریت بهداشت، بیماری و تغذیه و علوفه دادن به دام و طیور را انجام می‌دهند. از طرفی می‌توانند بازار و میزان درآمد نهادهای دام و طیور را هم بررسی کنند. بنابراین وارد شدن در این صنعت می‌تواند باعث رشد اقتصادی زیادی شود.

هدف از صنایع دام و طیور چیست؟

صنعت دام و طیور با بهبود فرآیندهای مختلفی سعی دارد تا شرایط محیطی مناسبی را برای پرورش دام و طیور فراهم کند. همچنین تا حد ممکن از بیماری های این گروه از حیوانات اهلی جلوگیری نماید. معمولاً نهادهای دامی و طیور با همکاری صنایع دیگری در تهیه کنجاله، انواع دانه ها و علوفه سلامت پرندگان و دام را تا اندازه زیادی تامین می‌کنند. بنابراین با کاهش تلفات دام و طیور به طور حتم کیفیت محصولات پروتئینی و لبنی افزایش پیدا خواهد کرد.

سخن پایانی

اگر تصمیم دارید تا در صنایع دام و طیور فعالیت چشم گیری داشته باشید باید در گام اول به فکر خوراک دام و طیور باشید. زیرا در پیشبرد صنعت دام و طیور تامین خوراک وابستگی شدیدی به پیشرفت شما دارد. از طرفی باید انواع بیماری های دام و طیور را بشناسید و با راه های درمان آن‌ها آشنا شوید. از طرفی اگر به دنبال محصولات و خدمات در این حوزه هستید. ما در این بخش از برند آنالیز 10 برند برتر از شرکت‌ها و مجموعه‌های بزرگ در تولید دام و طیور را به شما معرفی می‌کنیم تا ضمن دریافت مشاوره بتوانید با بررسی این مراکز بر اساس نیاز خود بهترین گزینه را برای دریافت خدمات و محصولات مورد نظرتان انتخاب کنید.

سایر دسته‌بندی‌های صنعت

جستجو در صنایع دام و طیور

بر اساس محله هابر اساس امکانات

بر اساس امتیاز