اجاره و چارتر کشتی فله بر برای حمل و نقل بین المللی

فهیمی
خرداد 18, 1400
زمان مطالعه دقیقه

اجاره و چارتر کشتی فله بر برای حمل و نقل بین المللی

شرکت‌های بازرگانی برای خدمات‌رسانی به مشتریانی که قصد حمل بارهای سنگین و حجیم و یا بارهایی با مقدار کمتر دارند. اقدام به کرایه چارتر کشتی فله بر نموده. که به طور حتم برای صادرکنندگان و واردکنندگان امری مهم می‌باشد. با این وجود ما سعی کرده‌ایم در این قسمت از مقالات وب‌سایت برند آنالیز در این زمینه بیشتر صحبت کنیم. تا در صورت نیاز بتوانید با شرایط چارتر کشتی برای حمل محموله‌های خود به خوبی آشنا شوید. پس با ما همراه شوید.

چارتر کشتی فله بر

کشتی فله بر به طور کلی کشتی است که از آن جهت حمل و نقل انواع کالاهای فله‌ای خطرناک و یا غیرخطرناک استفاده می‌شود. از جمله این کالاها می‌توان به سنگ‌ها، کالاهای فلزی، غلات و غیره اشاره کرد. این کشتی‌ها در سایزهای متنوعی از هزار تنی تا حدود ۴۰۰ هزار تنی موجود هستند. که شما می‌توانید بسته به میزان بارتان اندازه کشتی را مشخص نمایید. همچنین در هر کدام از این کشتی‌ها تجهیزات بارگیری داخل کشتی و موارد این چنینی متفاوت می‌باشد.

چنانچه شما بخواهید از این کشتی‌ها برای حمل بار خود استفاده کنید. در اصطلاح باید اقدام به چارتر کشتی فله بر که همان اجاره کردن کشتی می‌شود نمایید.

اولین مرحله چارتر کشتی فله بر

اولین مرحله چارتر کشتی فله بر

حمل و نقل دریایی از گذشته تاکنون رونق داشته است. با این حال هم اکنون شرکت‌های بازرگانی بسیاری خدمات متنوعی را در این زمینه ارائه داده. و با فراهم آوردن امکان اجاره انواع کشتی فله بر این امکان را به وجود آورده‌اند تا تاجران به راحتی بتوانند محموله‌های خریداری شده یا فروخته شده را به مقصد برسانند. به طوری که شما می‌توانید برای حمل انواع محموله‌های سبک و فله و همچنین محموله‌های حجیم و بسیار سنگین یا فاسدشدنی اقدام به اجاره کشتی کنید.

همچنین بخوانید: صفر تا صد مراحل تشریفات گمرکی واردات و صادرات را بدانید

حال هنگامی که قصد چارتر کشتی فله بر را داشتید اولین نکته‌ای که باید مد نظر قرار دهید گام اول برای چارترینگ کشتی فله بر می‌باشد. به طوری که لازم است نوع بار، زمان بارگیری، تناژ بارگیری، نوع کشتی فله بر، بسته بندی، پورت بارگیری، پورت تخلیه بار و موارد این چنین را مشخص کنید.

مرحله دوم اثبات واقعی بودن محموله

در هنگام چارتر کشتی فله بر اثبات دپوی کالا نیز اهمیت زیادی دارد. و به عنوان دومین مرحله باید این امر را به کارشناسان هر کدام از شرکت‌های بازرگانی ثابت کنید. به طوری که شما باید در هنگام ارتباط برقرار کردن با کارشناسان ثابت نمایید که به طور حتم یک محموله داشته که قصد ارسال آن را دارید.

جهت این امر شما می‌توانید قبض و رسید انبار را که برای کالای مربوطه است ثبت کرده تا نشان دهید یک بار به طور دپو در بندر آماده ارسال می‌باشد. در اینجا کارشناسان شرکت بازرگانی بسته به مشخصات محموله و همچنین نوع بارگیری و زمان ارسال آن نرخ مصوب را به صاحب کالا اعلام خواهند کرد.

اجاره چارتر کشتی فله بر

ثبت قرار داد حمل کالای فله

پس از اتمام مرحله دوم هنگامی که دو طرف بر قیمت حمل توافق کردند. مرحله بعدی ارائه پیش پرداخت و اجرای عملیات بارگیری کشتی فله بر می‌باشد. به طوری که طبق آنچه در قرارداد ذکر شده تا چند روز مشخص شده هر کشتی در بندر مبدأ در بندر مقصد در اختیار صاحبان کالا است. شما به عنوان صاحب کالا می‌توانید در این مدت زمان محموله را بارگیری یا آن را تخلیه نمایید.

البته چنانچه بارگیری و تخلیه بار شما نیز بیشتر از زمان مقرر طول کشید. شما باید به ازای هر روز که تأخیر داشته‌اید مبلغ مشخصی را پرداخت کنید. نکته‌ای که در اینجا کاملاً واضح است این می‌باشد که نرخ و هزینه در هر چارتر کشتی فله بر بسته به میزان بار شما و همچنین نوع کشتی متغیر خواهد بود. همچنین عملیات بارگیری و تخلیه این کشتی‌ها می‌تواند توسط شما یا گروه‌های بارگیری انجام پذیرد.

سخن پایانی

شما می‌توانید برای حمل و نقل دریایی از کشتی‌های مختلفی استفاده کنید. چنانچه قصد چارتر کشتی فله بر داشتید بهتر است ابتدا با مراکز معتبر حمل و نقل ارتباط بگیرید. تا ضمن ارائه مشاوره‌های لازم، بهترین گزینه را برای حمل و نقل بار موردنظر شما برایتان مهیا سازند. در این راستا دسترسی به بهترین موسسات حمل و نقل دریایی با کمک مجموعه برند آنالیز به سادگی میسر خواهد بود.

نظرات کاربران درباره اجاره و چارتر کشتی فله بر برای حمل و نقل بین المللی


مقالات پیشنهادی خدمات حقوقی اداری

لیست مقالات خدمات حقوقی اداری