درباره موزه لوور فرانسه و آثار آن بیشتر بدانید

فهیمی
خرداد 18, 1400
زمان مطالعه دقیقه

درباره موزه لوور فرانسه و آثار آن بیشتر بدانید

موزه لوور با آثار تاریخی و هنری زیادی که دارد، سالانه گردشگران زیادی را از سراسر دنیا میزبانی می‌کند. با این حال مسافران و گردشگران برای بازدید از این موزه لازم است که با بخش‌های مختلف آن و ساعات بازدیدی که دارد آشنایی داشته باشند. پس در این مقاله می‌خواهیم درباره موزه لوور فرانسه و آثار آن اطلاعات بیشتری را در اختیار شما بگذاریم تا بتوانید با شناخت بیشتری به دیدن این مکان تاریخی و معروف بروید و یا درباره این مکان دیدنی در فرانسه بیشتر بدانید.

راهنمای بازدید از لوور

موزه لوور به علت آثار تاریخی متعددی که دارد، به عنوان زیباترین موزه در دنیا معروف شده است. گردشگرانی که از این موزه بازدید می‌کنند، بیش از ۸ میلیون نفر در سال هستند. این موزه دارای سالن‌ها و گالری‌های زیادی است به طوری که بازدید از تمام گالری‌های آن ۹۶ ساعت طول می‌کشد. محلی که موزه لوور در آن قرار گرفته منطقه اول پاریس می‌باشد و با رود سن فاصله نزدیکی دارد. این موزه دارای هرم شیشه‌ای بزرگی است که در قسمت مرکزی حیاط اصلی واقع شده و به راحتی قابل دیدن است.

در قسمت بعدی این موزه مجسمه شاه لویی چهاردهم را می‌توان مشاهده کرد. گردشگران برای رسیدن به موزه می‌توانند از طریق مترو اقدام کنند و با خطوط یک یا خطوط هفت در ایستگاه کاخ سلطانی سنتی خود را به این موزه برسانند.

بازدید از موزه لوور

 

راهنمای بازدید از لوور

 

موزه لوور فرانسه دارای ۴ ورودی می‌باشد که بازدیدکنندگان می‌توانند از هر یک از این ورودی‌ها وارد سالن‌های موزه شوند. این ورودی‌ها شامل ورودی کاروسال، ورودی دالان ریشلو، ورودی درگاه شیرها و ورودی هرم شیشه‌ای هستند. از میان این ورودی‌ها ورودی هرم شیشه‌ای به عنوان شلوغ ترین و مشهورترین ورودی شناخته شده است. و اما برای افرادی که نمی‌خواهند بیرون از موزه به انتظار بمانند، بهتر است که از ورودی کاروسل وارد موزه شوند. از طریق این ورودی می‌توان به طور مستقیم به زیرزمین موزه رسید و این ورودی معطلی‌های مرسوم را ندارد.

همچنین بخوانید: خرید تور لحظه آخری پوکت با قیمت ارزان

بازدیدکنندگان مشمول بازدید رایگان از موزه لوور پاریس

خوب است بدانید برخی از بازدیدکنندگان می‌توانند به طور رایگان از موزه لوور دیدن کنند. پس در ادامه افرادی که مشمول ورودی رایگان از این موزه می‌شوند را معرفی می‌کنیم.

  • بازدیدکنندگانی که سن آن‌ها زیر ۱۸ سال باشد.
  • شهروندانی که در منطقه اقتصادی اروپا هستند و سن آن‌ها ۱۸ تا ۲۵ سال است.
  • افرادی که پرداخت‌های حمایتی دولت را دریافت می‌کنند و جویای کار هستند.
  • افرادی که دارای معلولیت هستند و فردی که همراه آن‌ها باشد، مشمول بازدید رایگان از این موزه خواهند شد.
  • دانش آموزان و افرادی که کارت تخفیف دانشجویی دارند.

همچنین خوب است بدانید، در روزهای جمعه از ساعت ۶ عصر به بعد تمامی افرادی که سن آن‌ها زیر ۲۶ سال باشد از کلیه ملیت‌ها می‌توانند به بازدید رایگان از این موزه بپردازند. در این میان باید گفت کلیه بازدیدکنندگانی که مشمول بازدید رایگان از موزه می‌شوند، لازم است مدارک لازم را که نشان دهنده مشمولیت آن‌ها است به متصدیان فروش بلیت ارائه دهند.

زمان مناسب برای بازدید از موزه لوور فرانسه

گردشگران می‌توانند در هر فصلی از سال از موزه لوور فرانسه دیدن کنند. با این وجود بیشترین شمار بازدیدکنندگان از این موزه در فصل تابستان به بازدید از آن می‌پردازند. این موزه به عنوان بزرگترین و پربازدید ترین موزه در دنیا شناخته شده است. شمار بازدیدکنندگان آن همیشه بالا می‌باشد. ساعات شلوغی موزه لوور ساعت ۱۱ صبح تا ۴ بعد از ظهر است.‌ بنابراین بهتر است که در این ساعات از بازدید از آن اجتناب کرد. بازدید از گالری‌های این موزه را می‌توان در روزهای چهارشنبه و جمعه در طول شب و یا باقی روزها صبح زود انجام داد.

مهم ترین آثار موجود در موزه لوور

 

مهم ترین آثار موجود در موزه لوور

 

در موزه لوور فرانسه شاهکارهای تاریخی و هنری مختلفی وجود دارد که برخی از آن‌ها از آثار فاخر به شمار می‌آیند. اثر مونالیزا که از شاهکارهای لئوناردو داوینچی به شمار می‌آید، یکی از آثار مشهور در این موزه است. همچنین از دیگر آثار ارزشمندی که در موزه لوور فرانسه هستند و از شاهکارهای هنری به شمار می‌آیند می‌توان به مواردی مانند نقاشی کشتی مدوسا، اثر تئودور ژریکو، نقاشی جشن عروسی در قانا، اثر پائولو ورونزه، مجسمه‌ی بالدار پیروزی ساموتراس، نقاشی آزادی هدایتگر مردم، مجسمه‌ی گاو بالدار با سر انسان، نقاشی تاج‌گذاری ناپلئون، اثر ژاک لویی داوید، اثر اوژن دلاکروا، لوح حمورابی اشاره کرد.

سخن پایانی

لازم است بدانید در موزه لوور فرانسه راهنمای صوتی وجود دارند که کلیه مسیرهای این موزه را پوشش دهی می‌کنند. همچنین در این موزه می‌توان تصاویر باکیفیتی را مشاهده کرد که از آثار تاریخی درست شده‌اند. برخی از آن‌ها بازسازی‌های سه بعدی مجسمه‌های تاریخی هستند. می‌توان به کمک دستگاه نینتندو 3DS XL آن‌ها را تماشا کرد. پس حتماً در سفر به فرانسه بازدید موزه لوور را جزو برنامه‌های اصلی خود قرار دهید.

دسترسی به بهترین موسسات گردشگری با کمک مجموعه برند آنالیز به سادگی میسر خواهد بود

نظرات کاربران درباره درباره موزه لوور فرانسه و آثار آن بیشتر بدانید


مقالات پیشنهادی گردشگری

لیست مقالات گردشگری