شرایط تحصیل رایگان در ترکیه برای مقاطع گوناگون

فهیمی
خرداد 18, 1400
زمان مطالعه دقیقه

شرایط تحصیل رایگان در ترکیه برای مقاطع گوناگون

در رابطه با تحصیل رایگان در کشور ترکیه باید عنوان کرد که در این کشور تحصیل کاملاً رایگان نیست. اما با استفاده از برخی راهکارها مثل بورسیه و کمک هزینه تحصیلی می‌توان تا حدودی به تحصیل رایگان در این کشور پرداخت. البته اگر افراد قادر به دریافت بورسیه تحصیلی نیز نباشند، در این کشور هزینه‌های زندگی و تحصیل معقول خواهد بود.

تحصیل رایگان در ترکیه

در مقایسه با سایر کشورها تحصیل در ترکیه آسان‌تر خواهد بود. زیرا دولت کشور ترکیه با توجه به سیاست‌های ویژه‌ای که دارد با بالا بردن سطح علمی دانشگاهی خود شرایط دریافت بورسیه های گوناگون تحصیلی را برای دانشجویان بین المللی ایجاد کرده است. پس دانشجویان کشور ما نیز می‌توانند از طریق مشاوره‌های حقوقی مختلف در زمینه تحصیل رایگان در ترکیه راهنمایی‌های لازم را از مشاوران اخذ کنند.

تحصیل در مدارس ترکیه

 

شرایط تحصیل رایگان در ترکیه

 

در کشور ترکیه دانش آموزان در مقاطع پیش از دانشگاه می‌توانند در مدارس دولتی و خصوصی این کشور به تحصیل بپردازند. برای دانش آموزان بین المللی معمولاً تدریس و تحصیل در مدارس بین المللی این کشور به صورت رایگان خواهد بود. دانش‌آموزان می‌توانند از طریق اقامت والدین خود در مدارس کشور ترکیه تحصیل کنند. برای تحصیل در مدارس این کشور لازم است که هزینه‌های مورد نیاز برای تحصیل پرداخت شوند.

این هزینه‌ها معمولاً با در نظر گرفتن امکانات مدرسه، نوع خدمات و نوع مدرسه متغیر خواهد بود. تا پیش از مقطع دانشگاه تحصیل در مدارس کشور ترکیه در مقاطع ابتدایی و متوسطه و دبیرستان خواهد بود.

شرایط تحصیل در ترکیه

برای تحصیل رایگان در ترکیه شرایط مختلفی وجود دارد. در ابتدا باید یک رزومه تحصیلی خوب برای خود درست کرد. سپس از طریق تحقیق در مورد دانشگاه‌های این کشور که به صورت رایگان هستند، دانشگاه مورد نظر خود را پیدا کرد. با انتخاب کردن یک یا چند دانشگاه ارزان قیمت در ترکیه مدارک باید برای دانشگاه ارسال شوند. در گام بعدی باید درخواست دریافت بورسیه تحصیلی رایگان ترکیه داده شود. سپس برنامه‌ریزی‌های دقیق برای هزینه‌های مورد نیاز برای تحصیل در ترکیه انجام داد. برای اینکه شرایط تحصیل در ترکیه رایگان شود می‌توان حین تحصیل نیز کار کرد.

همچنین بخوانید: درباره موزه لوور فرانسه و آثار آن بیشتر بدانید

بورسیه تحصیلی در ترکیه

کشور ترکیه با توجه به دانشگاه بین المللی گوناگونی که دارد، همچنین با در نظر گرفتن سطح بالای آموزشی و به دلیل اینکه دارای شرایط جغرافیایی و فرهنگی ویژه است، یکی از مقاصد تحصیلی پرطرفدار در میان ایرانیان می‌باشد. بورسیه تحصیلی گوناگونی که در ترکیه به دانشجویان بین المللی داده می‌شود، شرایطی فراهم کرده تا دانشجویان به دنبال تحصیل رایگان در ترکیه از طریق بورسیه تحصیلی باشند.

مزایای درس خواندن در ترکیه

 

شرایط ایرانیان برای تحصیل در ترکیه

 

در کشور ترکیه هزینه‌های زندگی و تحصیل به ایران نزدیک می‌باشد. دانشجویان ایرانی می‌توانند با استفاده از برخی از راهکارها به تحصیل رایگان در ترکیه بپردازند. با استفاده از بورسیه تحصیلی که برای دانشجویان خارجی و بین‌المللی است می‌توان در این کشور تحصیل رایگان داشت. همچنین با کمک وام‌هایی که به این منظور به دانشجویان داده می‌شود شرایط تحصیل برای دانشجویان راحت‌تر شده است.

با انجام کارهای دانشجویی که در ازای آن‌ها حقوق دریافت می‌شود، می‌توان از خدمات تحصیل رایگان بهره‌مند شد. خوابگاه از جمله امکانات مهم برای دانشجویان خارجی است. از این طریق دانشجویان می‌توانند به هدف خود یعنی تحصیل رایگان در این کشور دست پیدا کنند.

شرایط ایرانیان برای تحصیل در ترکیه

دانشجویان ایرانی بدون هیچ محدودیتی می‌توانند با استفاده از ویزای تحصیلی ترکیه در این کشور به تحصیل بپردازند‌. شما در صورتی که در آزمون های ورودی دانشگاه دولتی ترکیه قبول شوید، می‌توانید با هزینه تحصیلی تقریباً رایگان در این دانشگاه‌های ترکی زبان تحصیل کنید. برای تحصیل در دانشگاه این کشور نیازی به ارائه مدرک زبان نیست و دانشجویان می‌توانند بابا دریافت پذیرش در دانشگاه در این کشور تحصیل کنند.

سخن پایانی

کشور ترکیه از نظر فرهنگی با کشور ما تفاوت زیادی ندارد. بنابراین دانشجویان ایرانی می‌توانند در دانشگاه‌های معتبر این کشور با کیفیت آموزشی بالا درس بخوانند. در این راستا با دریافت پذیرش از سوی دانشگاه‌های رایگان ترکیه می‌توان فرصت بسیار خوبی برای تحصیل در این کشور داشت.

دسترسی به بهترین موسسات مهاجرتی با کمک مجموعه برند آنالیز به سادگی میسر خواهد بود

نظرات کاربران درباره شرایط تحصیل رایگان در ترکیه برای مقاطع گوناگون


مقالات پیشنهادی گردشگری

لیست مقالات گردشگری