برندهای برتر پارک و شهربازی

انتخاب پارک و شهربازی مناسب، یکی از موارد مهم در سفر و یا برای تفریح و خوش‌گذرانی می‌باشد. بنابراین ما در این بخش از برند آنالیز می‌خواهیم شما را با پارک و شهربازی‌هایی که می‌توانید در سفرهای گردشگری و یا برای تفریح خانوادگی انتخاب کنید، بیشتر آشنا کنیم. ضمن اینکه شما می‌توانید با مطالعه 10 برند برتر که در ادامه این بخش آمده است، برای دریافت خدمات مربوطه، مرکز مورد نظر خود را با توجه به مواردی مانند امتیازات، خدمات، موقعیت مکانی و … انتخاب کنید و از خدمات آن بهره‌مند شوید.

پارک و شهربازی

شهربازی در واقع یک پارک است که در آن وسایل سرگرمی و تفریحی زیادی وجود دارد. در شهربازی‌ها وسایل سواری مختلفی برای سرگرم کردن بزرگ‌ترها نیز قرار دارد که در مقایسه با پارک‌های ساده یا زمین‌های بازی که در داخل شهرها هستند، شهربازی‌ها از امکانات مفرح و سرگرم‌کننده‌تری برخوردار می‌باشند. بنابراین بسیاری از افراد در سفر خود به دنبال انتخاب شهربازی‌های مهیج در شهر مقصد هستند.

برخی از شهربازی‌ها سرپوشیده هستند و علاوه بر اینکه در تمامی فصل‌های سال امکان مراجعه به آن‌ها و لذت و تفریح وجود دارد، افراد بزرگسال و کودک نیز می‌توانند اوقات خوشی را در این مراکز بگذرانند. از جمله امکانات تفریحی و سرگرمی این مراکز می‌توان به چرخ و فلک، قطار بازی، واقعیت مجازی، اتاق تیراندازی و غیره اشاره کرد.

اهمیت پارک و شهربازی در گردشگری

بهترین مکانی که برای تخلیه هیجان و ترس خود در سفر می‌توان انتخاب کرد، شهربازی‌ها و پارک‌ها هستند. پارک‌ها و شهربازی‌ها قسمت مهمی از صنعت گردشگری را شامل می‌شوند. به گونه‌ای که اکثر شهرهای توریستی اقدام به ساخت پارک‌ها و شهربازی‌های خاص و ویژه کرده‌اند تا گردشگران و مسافران بتوانند در این مکان های تفریحی هیجان خود را تخلیه کرده و لحظات خاطره‌انگیزی داشته باشند.

انواع شهربازی برای سفر گردشگری

انواع شهربازی‌هایی که در سفر می‌توان آن‌ها را برای تفریح انتخاب کرد، شهربازی‌های سرپوشیده و شهربازی‌های سرباز هستند. همچنین در برخی از شهربازی‌های سرپوشیده امکانات و دستگاه‌های الکترونیکی و رایانه‌ای وجود دارد که کودکان و بزرگسالان می‌توانند به تفریح و انجام بازی‌ های رایانه‌ای در آن بپردازند که در ادامه بیشتر به بررسی این 2 مورد می‌پردازیم.

شهربازی روباز

از جمله مکان های تفریحی که می‌توان در سفر گردشگری به تفریح در آن پرداخت، شهربازی‌های روباز هستند. در این شهربازی‌ها فضا به‌گونه‌ای طراحی شده که در آن‌ها وسایل سنگین و فوق سنگین برای تفریح قرار گرفته است. پارک و شهربازی‌های روباز همان گونه که از نام آن‌ها مشخص است، دارای وسایل سرگرم کننده در فضای باز هستند و در آن‌ها چرخ و فلک های بزرگ وجود دارد.

شهربازی سرپوشیده

شهربازی‌های سرپوشیده دارای فضایی هستند در آن‌ها وسایل الکترونیکی قرار می‌گیرد و تنوع وسایل سرگرم کننده در این شهربازی‌ها بالا می‌باشد. از جمله وسایلی که در شهربازی‌های سرپوشیده برای تفریح وجود دارد، می‌توان به دستگاه شبیه ساز و واقعیت مجازی و اتاق های لیزر اشاره کرد که موجب ثبت اوقات خوش برای گردشگران می‌شوند.

در برخی شهربازی‌های سرپوشیده وسایلی که به کار می‌رود، بیشتر الکترونیکی می‌باشند و کاربرانی که با این دستگاه‌ها کار می‌کنند، می‌توانند یک جایزه دریافت کنند.

شهربازی‌های تخصصی

امروزه به منظور جذب گردشگران برخی از شهرها اقدام به ساخت شهربازی‌های تخصصی و با موضوع کرده‌اند که به آن‌ها تم‌ پارک یا پارک موضوعی نیز گفته می‌شود. این مجموعه‌های گردشگری یا سرگرمی به منظور تجمع گروه زیادی از مردم کنار یکدیگر ساخته می‌شوند.

ساخت این مجموعه‌ها حول یک محور خاص یا یک موضوع ویژه مانند شخصیت‌های کارتونی یا غیره صورت می‌گیرد. از جمله شهربازی‌های معروف در زمینه تم پارک می‌توان به دیزنی لند یا لگولند، باغ وحش، اکواریوم یا پارک آبی اشاره کرد.

وسایل مختلف در شهربازی‌ها

به طور کلی شهربازی‌هایی که به منظور توسعه گردشگری ساخته می‌شوند، دارای وسایل مختلفی می‌باشند. از جمله وسایل بکار برده شده در شهربازی‌ها و پارک می‌توان به دستگاه‌های مکانیکی شهر بازی، بازی های گیمی، دستگاه جایزه گیری، دستگاه رومیزی و اسپرت، دستگاه‌های تیکتی و یا دستگاهی که برای بازی های کودکان و خردسالان تعبیه شده‌اند، اشاره کرد.

غرفه ‌ها و مغازه ها در شهربازی‌ها

از جمله بخش‌هایی که در پارک و شهربازی برای گردشگران در نظر گرفته می‌شود، غرفه ها و مغازه ها هستند. در شهربازی‌ها و پارک‌ها و مغازه‌های مختلفی وجود دارد که در آن‌ها مواد غذایی و تنقلات به فروش می‌رسند. همچنین به منظور جذابیت بیشتر در برخی از این غرفه ها و مغازه ها به مشتریان جایزه ارائه می‌شود تا آن‌ها در صورت برنده شدن در چالش بتوانند از آن جوایز بهره‌مند شوند.

سخن پایانی

پس از اینکه با انواع پارک و شهربازی و وسایل مختلف در آن‌ها در زمینه گردشگری آشنا شدید، در این بخش از برند آنالیز با معرفی ۱۰ برند برتر به شما کمک می‌کنیم تا بتوانید بهترین گزینه را انتخاب نموده و از خدماتی که مرکز موردنظرتان ارائه می‌دهد، بهره‌مند شوید.

 

جستجو در پارک و شهربازی

بر اساس محله هابر اساس امکانات

بر اساس امتیاز

متاسفانه برندی مطالبق با ویژگی‌های جستجوی شما یافت نشد

معرفی برند با ویژگی‌های مورد نظر

  • <<
  • <
  • >
  • >>