برندهای برتر اقامتگاه بوم گردی

اقامتگاه بوم گردی ازجمله اقامتگاه‌هایی است که بدون شک پذیرای بوم گردان و دیگر مسافران علاقه‌مند به محیط زیست می‌باشد. حال اگر شما هم در هنگام سفر خود دوست دارید در این مکان ها اقامت داشته باشید بهتر است ابتدا با ویژگی‌های آن بیشتر آشنا شوید. همچنین لازم است بدانید در این قسمت از وب‌سایت برند آنالیز ما ۱۰ برند برتر و اقامتگاه بوم گردی برتر را به شما معرفی کرده‌ایم تا راحت‌تر بتوانید بسته به موقعیت مکانی خود، ویژگی‌های اقامتگاه، امکانات اقامتگاه، هزینه رزرو اقامتگاه بومگردی و دیگر موارد موردنظرتان بهترین گزینه را انتخاب کنید.

اقامتگاه بوم گردی چیست

هر ساله افراد زیادی تمایل به سفر به مناطق مختلف دارند تا ضمن حفظ طبیعت، از زیست بوم این مناطق که هیچ کدام از ویژگی‌های محیطی و طبیعی آن‌ها خدشه‌دار نشده است دیدن کنند. با وجود این توضیح درمیابیم اقامتگاه ‌بوم گردی نیز مکانی است که از این افراد پذیرا بوده و البته دیگر مسافران نیز می‌توانند آن را جهت اقامت انتخاب کنند.

در اقامتگاه های بوم گردی همواره سعی می‌شود که امکان آشنایی میهمانان با فرهنگ جامعه میزبان به وجود آید. از این رو معمولاً این اقامتگاه‌ها توسط افراد محلی اداره می‌شوند که می‌توانند بهتر و موفق‌تر ویژگی‌های اجتماعی منطقه را منتقل کند. غذاهای سرو شده در اقامتگاه بومگردی نیز در بیشتر اوقات از خوراکی‌های محلی می‌باشد.

وجه تمایز اقامتگاه بومگردی با دیگر اقامتگاه ها

شاید برایتان جالب باشد که بدانید حفظ ارزش‌های سنتی و بومی در اقامتگاه‌ های بوم ‌گردی به‌گونه‌ای بوده که آن را مکانی متمایز با دیگر اقامتگاه ها از جمله هتل‌ها و مسافرخانه‌ها کرده است. زیرا این مکان تنها فضایی برای استراحت و اقامت نبوده بلکه خود به عنوان جاذبه‌ گردشگری نظر بسیاری از گردشگران را به خود جلب می‌کند. به طوری که شما به عنوان مسافر وقتی در این اقامتگاه ‌ها باشید وارد فرهنگ میزبان شده و می‌توانید موارد بسیار زیادی را به معلومات خود اضافه کنید.

طراحی اقامتگاه های بومی

به طور کلی اگر بخواهیم ویژگی‌های اقامتگاه های بوم گردی و استانداردهای آن را برشماریم لازم است بدانید یکی از مهم‌ترین ویژگی‌ها، طراحی خاص و بومی آن است که به طور حتم به محض ورود شما این منطقه چشمتان را خیره خواهد کرد. در واقع می‌توان گفت این اقامتگاه ‌ها نمایندگی‌هایی هستند که معماری سنتی منطقه را به میهمانان می‌شناسانند و در بسیاری از مواقع اقامتگاه بوم گردی بنا یا خانه قدیمی بوده که ضمن احیا و مجهز شدن، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در خصوص دکوراسیون این فضا نیز باید بدانید وقتی شما به یک اقامتگاه بوم گردی پا می‌گذارید دقیقاً باید این احساس را داشته باشید که در یک خانه محلی و قدیمی هستید که فوق‌العاده خاص و جذاب می‌باشد. در بسیاری از این خانه‌ها وجود کرسی و صنایع دستی شما را به وجد خواهد آورد. همچنین در این اقامتگاه‌ها مسئولیت نشان دادن فرهنگ به‌گونه‌ای بوده که با نمایش رقص‌ها و موسیقی‌های محلی و همچنین بازی‌های سنتی برای شما ساعات خوشی را به همراه دارد.

سرو غذا در اقامتگاه بومگردی

همان‌طور که پیش‌تر هم اشاره شد یکی از بخش‌های خوشمزه در هنگام اقامت در اقامتگاه بوم گردی سرو غذاهای محلی و بی‌نظیر می‌باشد. به طوری که شما در هنگام رزرو این مکان دیگر به دنبال غذاهای رستوران نخواهید بود بلکه غذاهای محلی بسیار چشم نواز انتظارتان را می‌کشد. در بیشترین اقامتگاه‌ها خانم‌ها برای شما نان محلی تازه می‌پزند که به طور حتم طعم فوق‌العاده خوبی دارد.

توجه اقامتگاه بوم گردی به محیط زیست

دیگر ویژگی اقامتگاه های بوم گردی توجه آن به محیط زیست بوده به طوری که در این اقامتگاه جهت کاهش آسیب های گردشگری به محیط زیست اصول زیادی رعایت شده است. اگرچه این اصول ممکن است در همه اقامتگاه ها رعایت نشود اما تعداد زیادی از آن‌ها با سرلوحه قرار دادن این موارد درجه بالاتری گرفته و بدون شک مورد توجه گردشگران و بوم گردها واقع می‌شود.

سخن پایانی

با توجه به آنچه بیان شد بدون شک درمیابیم که اقامتگاه های بوم گردی به دلیل ویژگی‌های زیادی که دارند امروزه بسیار مورد توجه واقع می‌شود. حال به طور حتم معرفی ۱۰ برند برتر از این اقامتگاه ها در وب‌سایت برند آنالیز به شما کمک خواهد کرد که راحت‌تر یکی از این مکان ها را انتخاب کنید.

 

جستجو در اقامتگاه بوم گردی

بر اساس محله هابر اساس امکانات

بر اساس امتیاز